Jak zůstat fit po celý den

12. april 2015 at 21:15 | Posted by: Ivet |  ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL [Ivet]
Další můj článek bude zařazen do rubriky Zdravý životní styl. Určitě každý znáte, ten pocit, kdy už po probuzení se cítíte unavení, ve špatné kondici a vůbec nic se Vám nechce. Rozhodla jsem se zde sepsat pár tipů a rad, aby jste zůstali fit po celý den.

Vydatná snídaně
Každé ráno je důležité započít snídaní. Snídaně je základ každého nového dne a je důležité, aby jste si vzali alespoň malou porci jídla např. ovoce, jogurt, nebo nějaké cereálie. Tělu to dodá živiny a energii do nového dne.

Dostatek tekutin
Žádné kafe a energy drinky! Vím, že to někomu pomáhá, aby zůstal déle vzhůru, ale tělu to neprospívá, ba naopak škodí. Já nahrazuju tyto drinky dobrým 100% džusem (jablečný nebo pomerančový). Nic člověka neposylní více než dobrý svěží džus. Dále se doporučuje hodně pít čistá voda, která také pomáhá lidem, kteří mají problematickou pleť. Píjte pravidelně během celého dne nejméně 2 - 3 litry.

Pohyb
Zdravý životní styl a dobrá kondice také souvisí s pravidelným cvičením. Doporučuji ranní malou rozcvičku, ale jelikož spoustu lidí ráno nemá čas, určitě je dobré alespoň si vyjít když né ráno alespoň odpoledne ven na čestvý vzduch na menší procházku nebo zaběhat. Každodenní cvičení zvyšuje krevní oběh a poskytuje více kyslíku buňkách v těle. Také to zvyšuje imunitní systém a zahání únavu.

Smích a přátelé
Je prokázáno, že smích a kolektiv dobrých lidí - přátel posilují osobnost, pomáhá se lépe vyrovnávat s ať už psychickým nebo fyzickým trápením a z každého, kdo se usmívá vyzařuje dobrá pozitivní nálada. Není nic lepšího než si vyrazit s přáteli a užívat si dne. Máte dobrou náladu a tak se cítíte v klidu, v pohodě a fit.

Spánek
Nakonec určitě nesmíme zapomenout na pravidelný spánek, který tělu prospívá nejvíce. Po náročném dni člověk potřebuje nejméně 8 hodin spánku aby tělo dostatečně regenerovalo a získalo energii do dalšího dne

Mě nejvíce pomáhá, abych po celý den zůstala fit, určtě dobrá snídaně, která opravdu dokáže posílit do nového dne a dostatek tekutin. Každé ráno piju skleničku džusu a po zbytek dne čistou vodu, nebo čaj. Dodržujte zdravý životní styl, a to především tak, že si najdete váš vlastní způsob jak se cítit dobře.

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Ell ♥ Ell ♥ | Web | 5. february 2016 at 20:47 | React

Super článek :) Většinu z toho splňuji (no až na ten spánek, ale psst...) :D Moc se mi líbí tvůj (váš) blog- je moc super :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement