TAG: Velikonoční tag [Ivet]

5. april 2015 at 17:39 | Posted by: Ivet |  TAGS [Ivet]
Zítra tady máme Velikonoční pondělí a tak mě napadlo, že bych mohla k této příležitosti přidat nějaký ten velikonoční tag. Odpověděla jsem na 12. nejčastější Velikonoční otázek. Vyplňování jsem si moc užila a snad se o mě dozvíte i něco nového. Tak jdeme na to!

Velikonoční tag

1. Těšíš se na Velikonoční pondělí nebo se ho děsíš?
Není důvod proč se netěšit. Velikonoce jsou jednou za rok, tak proč si je neužít. Možná mám trošku strach, z toho, že mě ráno probudí studená voda :D

2. Jak vypadá tvoje Velikonoční pondělí?
Hned ráno mě vzbudí taťka s bráchou a dostanu hned výprask a to ještě nebudu venku z postele. Potom celá rodina usedmene ke stolu a dáme si ke snídani beránka, kterého mamka upekla. Po snídani, kluci (taťka s bráchou) jdou na návštěvu k tetě, kde jdou vykoledovat od sestřenic nějaké dobré sladkosti. Mezitím já s mamkou jsme doma a čekáme příbuzné, kteří k nám jako každý rok chodí na návštěvu. Zbytek rána strávíme doma a odpoledne obvykle chodíme na procházku.

3. Necháváš se vymrskat dobrovolně?
Jako menší (8, 9. let) jsem se schovávala ať mě nikdo nenajde a nechtěla jsem dostat výprask. Ale teď vím, že se tomu stejně nevyhnu, tak nemá smysl protestovat :D

4. Co dáváš koledníkům?
Dospělí dostanou štamprli vaječného koňaku nebo jiného alkoholu, a děti hromadu sladkostí - čokoládové zajíčky, oplatky, perníky...

5. Upekla jsi někdy velikonočního beránka?
Sama ne, většinou ho pečeme společně s mamkou.

♡ HAPPY EASTER ♡Happy Easter!


6. Umíš plést pomlázku?
Nikdy jsem neměla příležitost zkusit si to, takže asi neumím :D

7. Už tě někdy vykoupali ve vodě, abys neuschla?
Naštěstí ne a určitě bych nešla jen tak dobrovolně, mám totiž z dětství takové menší trauma. Když jsem byla malá, na mamku vždycky chodila parta čtyř, pěti chlapů. Vždycky vpadli do dveří a mamku vzali a hned jí nesli do koupelny, kde jí strčili do vany a celou jí poleli studenou vodou. Pro dítě to byl docela nepříjemný pohled a asi jsem to neměla vidět.

8. Chodíš po dvanácté s pomlázkou na kluky?
Nechodím.

9. Jaký máš celkový názor na Velikonoce?
Velikonoce jsou jen jednou za rok, takže si je užívám a mám je ráda. Kromě toho, že nemusím do školy, mám moc ráda takovou tu jarní atmosféru, kdy se scházíme s rodinou a příbuznými.

10. Králíčci nebo kuřata?
Já mám radši králíčky :))

11. Pečeš nějaké Velikonoční dobrůtky?
Pečeme beránka a jinak asi nic.

12. Zdobíš si Velikonočně dům?
Ano zdobíme. Je to taková naše menší tradice. Každý rok si vystavujeme velikonoční kuřátka, vajíčka. Lepíme na okna velikonoční nálepky a taky máme velikonoční ubrusy. Letošní rok, mám pocit, že jsme to trošku přehnali. Všude okolo kam se podívám vidím nějaké kuřátko :)

*.*(8) Tumblr

Doufám, že se Vám tag a mé odpovědi líbily a rádi jste si ho přečetli. Určitě si můžete stejný tag vyplnit. Je to jednoduché a zebere to málu času. Je to jen na Vás a já se budu těšit zase při dalším článku.
 

1 person judged this article.

Comments

1 Vall Vall | Web | 6. april 2015 at 20:08 | React

Ahoj,
tento tag je super :) Škoda, že jsem ho neudělala .)
Já mám ráda kuřátka i králiky :)
Šestku mám stejně :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement