Téma týdne: "Černobílý svět"

31. may 2015 at 19:22 | Posted by: Ivet |  TÉMY TÝŽDŇA [Ivet]
Černá a bílá .... černobílý svět je pro mnoho zvířat skutečností. Některé zvířata jako jsou hlodavci, mývalové nebo křečci nedokáží rozeznat barvy jako my lidé a vidí pouze černobíle. Je to pro ně takový černobílý svět.

My lidé máme na svět zcela jiný pohled. Dokážeme rozeznat barvy jako jsou modrá, zelená, žlutá,červená a spoustu dalších barev v další spoustě odstínů. Najdou se mezi námi bohužel i takoví, kteří nemají možnost vidět tyto barvy a jsou slepí. Tito lidé by dali všechno, za to aby mohli vidět alespoň černobíle.

Černobílý svět také občas vidíme v televizi, během vysílání starších filmů. V dávné době nebyla technika tak vyspělá aby mohla vysílat barevný obraz. Na tento typ filmů se už ani tak často nedíváme. Míváme z nich špatný pocit, jelikož černobílý obraz v nás vyvolává určitou nejistotu a občas i špatný pocit a smutek. Obzvlášť když jde o horor. Není to tak nedávno co jsem se dívala na film Kladivo na čarodějnice, který byl natočen černobílou formou. Vyvolavalo to ve mě pocit úzkosti ale na druhou stranu černobílý obraz dokáže vyvolat danou atmosféru, kterou má film představovat.

Trošku opačným způsobem se lidé dívají na černobílé fotografie. Mě osobně se moc líbí, když v dnešní moderní době se nechávají vyvolávat černobílé fotky a také mnoho celebrit proto fotí černobílé photoshooty. Líbí se mi, že se lidé vrací o pár let dozadu a vytisknout krásnou černobílou fotku i když mají možnost dělat fotky barevně, dodat k tomu různé efekty a úpravy.

Černá barva jako tma vyvolává smutek, pocit úzkosti, ale přesto je u mnoho lidí oblíbená. Naopak bílá barva symbol štěstí, nebe a světla není u lidí až tak oblíbená. Když si vybíráte oblečení, v kterém půjdete ven, je větší pravděpodobnost, že si oblečete černé tričko než bílé. Ovšem černobílá barva je něco jiného. Kombinace těchto dvou barev je pro některá zvířata symbol života, nic jiného než tyhle dvě barvy nevidí. Naopak pro lidi je to základ filmu, fotografií, tištěných textů, se kterými se setkáváme dodnes. Černobílý svět je zkrátka všude okolo nás :)

:@Just smile :)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Anett & Petee Anett & Petee | Web | 31. may 2015 at 19:58 | React

Ahoj jsme stránka na blogu,asku i na facebooku budeme rádi za každou návštěvu,sledování,like a za všechno možné,snad se podíváte byli bychom moc rádi ! Ahoj a předem děkujeme:)

2 sarah. sarah. | Web | 1. june 2015 at 20:20 | React

Moc hezky napsané! Máš pravdu, že černobílé filmy vyvolávají zvláštní pocity. Kladivo na čarodějnice... děsně strašidelný, fakt! Na to už nikdy nekoukám! :D
A černobílé fotky mám taky moc ráda :3
Btw. hezký blog! :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama