June 2015

30 Days Challenge • Něco o nadpřirozené schopnosti, kterou bych chtěla mít (Day 30)

30. june 2015 at 23:52 | Posted by: Ivet |  VÝZVY [Ivet]

30 Days Challenge • Něco o nadpřirozené schopnosti, kterou bych chtěla mít (Day 30)


Dneska je tu můj poslední challenge day a teď bych byla nejraději kdyby byla moje nadpřirozená schopnost vrácení času, abych o tyto články nepřišla, jelikož mě moc bavilo se zamýšlet nad různými tématy a mohla Vám zase psát. Všechno jednou končí a od zítřka se můžete těšit na další super články od Adriho.

Od malička miluju kouzla. V podstatě jsem vyrostla na kouzelnickém filmu o Harrym Potterovi. Kouzlení jsem si moc oblíbila a moc se mi líbí kouzelnické filmy a různí čarodějové a kouzelníci. Bylo by to super naučit se kouzlit, létat, přenášet se z místa na místo. Je to možnost mít všechny nadpřirozené schopnosti mít v jednom. Samozřejmě bych chtěla být tou hodnou kouzelnicí, která zachraňuje svět, pomáhá lidem.

Jak jsem už dříve psala další superschopnost, neboli nadpřirozeá schopnost, kterou bych chtěla mít je čtení myšlenek. Občas přemýšlím jestli by to byl dobrý nápad jelikož, by mě mohlo hodně zklamat co si ostatní lidí myslí. Také bych chtěla umět létat. Já mám moc ráda, výhledy z výšek. Ráda chodím na různé rozhledny a hory a koukám do dáli a bylo by skvělé, kdybych mohla létat po světě a koukat na všechny ty krásy světa.

Něco podobného je teleportace, často musím někam dlouhou dobu dojíždět a tak by bylo super, kdybych se z ničeho nic přesunula z místa na místo. Stihla bych tak o mnoho více věcí a dostala bych se na více míst, vlastně všude kam bych chtěla.

Hodně koukám na filmy s různámi nadpřirozenými schopnostmi a také by se mi moc líbilo vidět budoucnost, mohlo by to zachránit mnoho lidí a zabránit různým situacím. Ale jako čtení myšelenek, nebo jiná schopnost může mít i negativní stránku. Proto se nejvíce přikláním k čárům a kouzlám a létání. Tyto dvě schopnosti by byly super.

Tímto se s Vámi loučím a doufám, že se Vám můj 30 days challenge líbil a můžete se klidně zde kouknout i na mé předchozí články. Mějte se a zase někdy u jiného challenge nebo článku a od zítřka nezapomeňte sledovat Adriho články v rámci 30 days challenge.

30 Days Challenge • Můj názor na tetování a piercingy (Day 29)

29. june 2015 at 23:56 | Posted by: Ivet |  VÝZVY [Ivet]

30 Days Challenge • Můj názor na tetování a piercingy (Day 29)


Můj názor na tetování a piercingy je docela chaotický jelikož na obou věcech vidím nějaké klady, ale i zápory. Já osobně upřednostňuju tetování před piercingy, ale ráda bych rozebrala obě témata.

Piercing nemám, takže vlastně nemůžu mluvit z vlastní zkušenosti. Co se týká lidí, kteří mají piercingy, mám na ně spíše negativní názor (né na lidi, ale na ty piercingy). Mě se moc nelíbí, že si lidé píchají náušnice do rtů, nebo do obočí, do jazyku atd. Příjde mi, že se tím lidé zbytečně kazí. Jediné co mi nevadí, jsou malé náušničky co si lidé píchají navíc do uší, ale nemluvím o těch velkých kruzích, které proděraví celé ucho. Nezlobte se na mě, ale to je strašný. Abych nebyla jen negativní, tak se mi také líbí takové ty malé tečky jako piercing v nose, což se mi na lidech i líbí.

Tetování upřednostňuji více. Je to asi proto, že také nějakou dobu uvažuji o tetování, ale ještě jsem se k tomu neodhodlala. Mám obavy z toho, že to bude bolet. Proto si raději čmárám černým fixem po ruce. Moc se mi líbí jak si lidé nechávají vytetovat, něco inspirativního, nebo něco co má pro člověka velký význam. Naopak se mi nelíbí když má někdo potetované úplně celé tělo a tetuje si nějaké velké obrazce, které nedávají smysl.

Myslím, že každý by se měl nejprve zamyslet, jestli si něco nechá vytetovat, jelikož to bude mít na celý život a ve stáří by potom mohl litovat, že si vytetoval třeba nějakou velkou hlavu své oblíbené hvězdy, které se potom nezbaví. U piercingu je to jiné, ten si můžete vyndat, když se vám nebude líbit.

Pokud jde o mě piercing mě neláká, ale nad tetováním uvažuji už dlouho, jen mi chybí ta odvaha. Moc se mi líbí nějaké inspirační citáty jako je "Stay Strong" co má i Demi. Mě tyto slova opravdu přirostly k srdci a klidně bych si je nechala vytetovat. Druhá volba by souvisela s muzikou, že bych si nechala vytetovat něco souvisejícího s muzikou např. nějaké notičky a houslový klíč nebo něco podobného.

Zda se k tomu někdy odhodlám, to je zatím ve hvězdách, ale stojím si za tím, že je důležité opravdu si promyslet zda si něco vytetujete, nebo si necháte dát piercing. Ale je to každého věc, a pokud se mu to líbí, tak ok. Nehodlám nikoho odsuzovat. Jen se mi nějaké věci moc nelíbí.

30 Days Challenge • Moje dnešní nálada (Day 28)

28. june 2015 at 14:24 | Posted by: Ivet |  VÝZVY [Ivet]

30 Days Challenge • Moje dnešní nálada (Day 28)


Na dnešní den jsem se celý týden těšíla, jelikož je to první den kdy jsem doma. Nemusím nic zařizovat, nikam chodit, ale stejně jsem se bez nějaké té povinnosti neobešla.

Vzbudila jsem se asi kolem 10 hod a cítila jsem se strašně unaveně a nejraději bych zůstala v posteli celý den. Včera jsem totiž byla nějak do 10 hod večer venku na turistickém výletě. Bylo to super až na to, že jsem pořádně zmokla (samozřejmě jsem neměla deštník :D ). Dneska to na mě dolehlo a jsem docela hodně unavená, chce se mi spát a nejraději bych zalehla zpát do postele.

Musela jsem, ale uvařit oběd, což mě trochu postavilo na nohy a uvedlo do pracovního tempa. Během vaření jsem si pustila nějakou rychlou povzbuzující muziku, která mě také podpoříla a tak se cítím mnohem lépe a začínám mít opravdu dobrou náladu. Ovšem takovou tu psychickou únavu to nezahnalo. Na veselosti, mi ani moc nepřidává počasí. Venku je tma prší a já jsem z toho ještě více unavená.

Také jsem trošku nervózní, protože zítra jedu na zápis na vysokou školu. Bude tam strašně moc nových lidí a zatím moc nevím jak se tam dostanu a co tam vůbec budu dělat, a tak na mě trošku přichází nervozita.

Moje dnešní nálada je taková smíšená, ale není nejhorší. Cítím se klidně, spokojeně sice trošku unaveně, ale to mě neodradí od mých zájmů, kterým se ještě dneska hodlám věnovat.

30 Days Challenge • Co nejdůležitějšího jsem v životě pochopila (Day 27)

27. june 2015 at 23:41 | Posted by: Ivet |  VÝZVY [Ivet]

30 Days Challenge • Co nejdůležitějšího jsem v životě pochopila (Day 27)


V mém životě už jsem prošla spoustu zkušenostmi a novými věcmi, z kterých jsem se poučila, naučila něco nového a také spoustu nových věcí pochopila. Hlavně věci, které jsem jako malá pochopit ani nedokázala.

V životě jsem pochopila, že nic nedostanu zadarmo. Abych dosáhla toho čeho chci, musím si to především zasloužit. Za vším stojí namáhavá práce a píle, která zabere dost času. Nic jsem nedostala jen tak zadarmo. Pamatuji si, že svůj první počítač jsem si vysloužila dobrým prospěchem ve škole. Maturitu jsem udělala díky tomu, že jsem se na ni připravovala ... Proto se říká "Bez práce nejsou koláče" a tak to opravdu funguje.

Také jsem pochopila, že nemůžu všechno zvládnout sama. Existují okamžiky, kdy potřebuji pomoci, jelikož to sama nezvádnu. Hodně jsem se snažila věci dotáhnout sama, bez něčí pomoci i když jsem si nevěděla rady. Uvědomila jsem si, že tak by to chodit asi nemělo, jelikož každý jednou potřebuje pomoci.

Život mě naučil, také rozeznávat různé tipy lidí. Setkala jsem se se spoustu lidmi, kteří se přetvařovali, vymlouvali se na něco a také mi lhali. Byla jsem hodně důvěřivý člověk, ale asi kolem šestnácti se to změnilo. Nemůžu důvěřovat každému, kdo se mi postaví do cesty, protože jednou bych toho mohla litovat.

Jednou z věcí, kterou jsem pochopila je ta, že život vůbec není jednoduchý. Kolem mě se neustále objevují nové věci, problémy se neustále točí kolem mě, i když se jim snažim vyhnout. Učím se novým věcem, chci jim porozumnět. Přibývají nové povinnosti. Za vším stojí velká práce jak fyzická tak také psychická a není vůbec jednoduché všechny tyto věci zvládat.

Od svých šestnáctých nebo sedmnáctých let jsem hodně věcí pochopila, ale přede mnou je stále velká spousta věcí, které stále nechápu. Jsou i věci, které raději zatím nechci pochopit a vyhýbám se jím, i přestože vím, že jednou se jim budu muset postavit čelem.

Moc se mi líbi tento citát: "Kdo všechno pochopí, všechno odpustí." - Tomáš Akvinský.

30 Days Challenge • Na co jsem ve svém životě hrdá (Day 26)

26. june 2015 at 19:30 | Posted by: Ivet |  VÝZVY [Ivet]

30 Days Challenge • Na co jsem ve svém životě hrdá (Day 26)


Zatím nejsem hrdá na žádné velké skutky, které by byly pro mě vyjímečné. Jsem hrdá i za maličkosti, které jsem dokázala a zároveň kterými si v životě projde každý.

Zatím asi pro mě největší věc byla maturita. Jsem opravdu moc ráda, že jsem uspěla na první pokus a ta dřina za to stála. Byla jsem opravdu ve stresu, a až do okamžiku, kdy jsem si vytáhla první otázku, jsem si myslela, že to dopadne špatně. Zvládla jsem to a jsem opravdu hrdá na to, že jsem to zvádla a uspěla. Byla to pro mě zatím největší zkouška života - asi proto se tomu říká zkouška dospělosti.

Podobná velká zkouška byla autoškola. Myslím si, že nejsem dobrá řidička, ale autoškolu jsem ukončila bez nějakých velkých problémů. Holky to mají vždy těžší než kluci a myslím, že jsem to zvládla skvěle a jsem na to hrdá i když si stále v řízení nevěřím.

Dále jsem hrdá na bráchu, který dneska dostal vysvědčení a povedlo se mu nepropadnout. Talent na učení moc nezískal, ale jsem na něj hrdá, že to ustál, zvládl a nepropadl. Není to věc, kterou by se měl moc chlubit, ale přála jsem mu ať to dokáže a zvládne to.

Pokud jde o mě dále jsem hrdá na maličkosti, jako je např. blog. Jsem moc ráda, že jsem se odhodlala jej založit a získala tak nové kamarády i když ne živě. Ale moc fajn se s nimi spolupracuje a píše. Kromě toho jsem hrdí na sebe, za to jaká jsem a že jsem se naučila především mít se ráda takovou jaká jsem.

Mám ještě celej život před sebou, tak doufám, že ještě se naskytne nějaká chvíle, okamžik při kterém si budu moci říct. Jsem na to hrdá.

30 Days Challenge • Co mi chybí (Day 25)

25. june 2015 at 23:21 | Posted by: Ivet |  VÝZVY [Ivet]

30 Days Challenge • Co mi chybí (Day 25)


Co mi chybí ? V poslední době jsem spokojená a žádná věc, mi nechybí tak, že by se bez ní nedalo žít, ale i tak se najde pár věcí, bez kterých mi je smutno a chybí mi.

Zdá se mi, že pomalu ztrácím rodinu. Nemyslím mamku, taťku, ale tu další část jako je teta, babička, děda, strejdové. Kdysi jsme se hodně stýkali, ale už to není jako dřív. Scházeli jsme se každou neděli na návštěvu. Byla to taková tradice, ale teď už to tak nechodí. Nevím jestli to je tím, že se nikomu nechce, nebo tím, že nikdo nemá čas. Každopádně teď se scházíme jen když jsou nějaké oslavy, na kterých se ještě k tomu obvykle hádáme. Chybí mi ty vztahy, které byly kdysi, když jsme se všichni rádi stýkali, často chodili na výlety a povídali jsme si co je nového.

Dalé mi chybí přítel. Už hodně dlouho jsem sama a docela bych uvítala společnost. Někoho, kdo se mnou bude trávit čas, bude mě mít rád ... Doufám, že se štěstí na mě usměje a brzy někdo takový příjde do mé cesty. :)

Dneska jsem se procházela kolem mé základky a uvědomila jsem si, že mi také chybí. I když jsem tam nebyla zrovna oblíbená a nezažila zrovna nejlepší období. Chybí mi ti učitelé a ten pocit, kdy jsem se nemusela tolik učit a vše mi šlo docela dobře. Teď mi to ještě tolik nepříjde, jelikož jsem právě ukončila střední, ale střední škola, ta mi bude také velmi moc chybět.

Z vlastností mi stále ještě chybí sebedůvěra a pocit odhodlání.

I když mi kamarádi, rodina, vztah .... chybí, musím to překonat a jít dále a doufat, že vše se brzy spraví :)

Téma týždňa: "Slováci na Blog.cz"

25. june 2015 at 20:07 | Posted by: Adri |  TÉMY TÝŽDŇA [Adri]
Nečakal som, že práve táto téma zvíťazí na tento týždeň. Svojim spôsobom som aj rád, že zvíťazíla práve táto téma, ale myslím si, že je zbytočné riešiť aký národ bloguje. My Slováci síce máme svoj vlastný portál, a to estranky.sk, ale určite sa nevyrovná tomuto blogu. Tu je to omnoho krajšie, prehľadnejšie, milšie, lepšie, zlatšie.. a hlavne sú tu neobmedzené možnosti.

Myslím, že som sa tu na blogu zatiaľ nestretol s tým, že by niekomu vadilo, že blogujeme aj my Slováci. Podľa mňa je to úplne prirodzené a normálne. Nech si predsa každý píše tam, kde chce. Netreba to zbytočne riešiť. Kedysi sme tvorili jeden štát.. veľká škoda, že sme nakoniec skončili ako samostatné republiky. Naďalej považujem Čechov za svojich bratov, nech sa deje čo sa djee. Som strašne rád, že vznikol blog.cz, pretože my by sme boli asi stratení. Je tu síce aj blogspot, ale ten mňa nezaujal a nepáči sa mi.

Netreba vôbec rozdeľovať blogy na české, slovenské a podobne. Však náš slovenský jazyk je skoro úplne podobný tomu českému. Len tie vaše mesiace v roku sa nenaučím asi ani za 100 rokov, ale váš jazyk mám rád! :D Blogujme všetci pre radosť a potešenie. Čítajme blogy, ktoré nás zaujmú a páčia sa nám. V prvom rade ide o tú kvalitu článkov a ich obsah, takže je to úplne jedno, v akom jazyku to vedieme. :-))

vlajky_srdce.png (284×200)czech-slovak-flags.jpg (300×197)


30 Days Challenge • Moje nejoblíbenější oblečení (Day 24)

24. june 2015 at 23:14 | Posted by:

30 Days Challenge • Moje nejoblíbenější oblečení (Day 24)


Znáte ten pocit, když otevřete skříň s oblečením a zjístíte, že nemáte nic na sebe, i když máte plnou skříň oblečení. Do této situace se dostávám velmi často. Ve skříni mám pár svých oblíbených kousků a zbytek mi tam jen tak leží.

Mezi mé oblíbené oblečení patří modré nebo černé džíny, tílko, které kombinuju s košilemi, svetříky nebo mikinami a mé oblíbené tenisky. Obvykle se oblékám do trošku sportovnějšího stylu, než do sukní a sak. V poslední době jsem si také oblíbila trička s třičtvrtečními rukávy.

Mezi mé oblíbené jarní outfity patří už zmiňované džíny, které kombinuji s různobarevným tílkem, na něm mikinu a tenisky. V létě ráda nosím krátké kraťasy s tílkem, nebo tričkem s krátkým rukávem. Občas si také ráda na sebe vezmu letní sukni s balerínkami, nebo nějakámi sandálemi. Na podzim je to podobné jako na jaře. Jelikož bývá tak trochu stejné počasí a na zimu ráda nosím kabát a kozačky.

Osobně nemám žádný nejoblíbenější outfit, který bych nosila pořád. Ráda měním oblečení a kombinuju své oblíbené kousky. Jako doplňky ráda nosím kabelu přes rameno a ze šperků náramky na ruku. Občas si dám do vlasů čelenku ale to už do oblečnení moc nepatři.

V mém šatníku převládá modrá barva, má oblíbená. Ale i přesto mi to pomalu začíná vadit, tak se snažím nakupovat věci i v jiných barvách. Kromě modrých mám i spoustu černých, bílých, nebo fialových triček a mnoho dalších barev.

Jak jsem zmínila na začátku, mám své oblíbené oblečení, ale i spoustu dalších, které se mi už tak nelíbí a moc je nenosím. To bude ten důvod, proč si myslím, že mám málo oblečení a nakupuju další a další.

30 Days Challenge • 5 obrázků známých chlapců, kteří jsou podle mě atraktivní (Day 23)

23. june 2015 at 23:23 | Posted by: Ivet |  VÝZVY [Ivet]

30 Days Challenge • 5 obrázků známých chlapců, kteří jsou podle mě atraktivní (Day 23)


Podle mě jsou v poslední době hodně atraktivní kluci z One Direction. Mají skvělou muziku, jsou hezcí, vydali několik alb a stále jsou na cestách se svým mega turné.

Nechci to mít tak jednoduché a přidávat sem 5 fotek kluků z jedné skupiny a to 1D. I když jsem také jejich velká obdivovatelka a mám je moc ráda. Rozhodla jsem se dnešní challenge věnovat pěti slavným klučičím celebritám, které jsem doposud hodně obdivovala a byli pro mě atraktivní a někteří pořád jsou i když už jsem ze svých tzv. "celebrity lásek" (snad chápete :D ) vyrostla.

Oblíbila jsem si je díky mých oblíbených seriálů, nebo proto jak se chovají, jak vypadají, nebo zpívají. Myslím, že někteří z nich jsou atraktivní i doposud.


30 Days Challenge • Co pro mě znamenají rodiče (Day 22)

22. june 2015 at 21:53 | Posted by: Ivet |  VÝZVY [Ivet]

30 Days Challenge • Co pro mě znamenají rodiče (Day 22)


Pocit lásky, domova, bezpečí a štěstí. To jsou slova, která mě spojují s mými rodiči. Táta a máma dva lidé, kteří mi dali život, dali mi mé jméno a poskytli domov. Jsou to dva nejdůležitější lidé v mém životě. Lepší rodiče jsem si přát nepohla a jsem vděčná za to, že je mám.

Oba mi dali do života spoustu užitečného. Naučili mě chodit, mluvit ... Vzpomínám na ty okamžiky, kdy mě taťka učil jezdit na kole nebo zavazovat tkaničky, nebo když mě mamka učila vyšívat, poznávat barvy a četla pohádku na dobrou noc. A také když mě vedli první den do školy.

Taťka je ten přísnější z rodičů a především němu vděčím za to, že se ze mě nestala malá rozmazlená holka. Mamka by pro mě udělala všechno. Ale taťka mě naučil samostatnosti a to, že se umím o sebe sama postarat a nemůžu vše dostat zadarmo. Mámě jsem moc vděčná za pečlivou výchovu, její trpělivost když jsem v noci brečela jako malá a ona pořád vstávala aby mě utěšila. Za její ochotu vždy pomoci, i když jsem věci dělala na poslední chvíli a ona mi řekla, že je mám udělat už o mnoho dříve. Uklízela za mě nepořádek, který jsem dělala pořád.

I když se občas nepohodnem, mám je moc ráda a za nikoho bych je nikdy nevyměnila. S taťkou si často vyměňujeme názory, ale vždy mi dojde, že má pravdu. S každým z nich mám toho hodně společného a ráda s nimi trávím svůj volný čas. S taťkou toho mám hodně společného. Oba máme rádi turistiku a hudbu, sport a tím také trávíme společný čas. S mamkou zase trávím čas nakupováním a koukáním na seriály a filmy, což taťku moc nebaví.

Rodiče pro mě znamenají hodně, nejde ani slovy vyjádřit jak jsem jim vděčná za vše co pro mě udělali, co mě naučili, co pro mě obětovali, koupili ... a především mi dali život a možnost vyrůstat v tak přijemné, hodné a milující rodině. Jsem moc ráda, že je mám a miluju je nadevše <3