30 Days Challenge • Co nejdůležitějšího jsem v životě pochopila (Day 27)

27. june 2015 at 23:41 | Posted by: Ivet |  VÝZVY [Ivet]

30 Days Challenge • Co nejdůležitějšího jsem v životě pochopila (Day 27)


V mém životě už jsem prošla spoustu zkušenostmi a novými věcmi, z kterých jsem se poučila, naučila něco nového a také spoustu nových věcí pochopila. Hlavně věci, které jsem jako malá pochopit ani nedokázala.

V životě jsem pochopila, že nic nedostanu zadarmo. Abych dosáhla toho čeho chci, musím si to především zasloužit. Za vším stojí namáhavá práce a píle, která zabere dost času. Nic jsem nedostala jen tak zadarmo. Pamatuji si, že svůj první počítač jsem si vysloužila dobrým prospěchem ve škole. Maturitu jsem udělala díky tomu, že jsem se na ni připravovala ... Proto se říká "Bez práce nejsou koláče" a tak to opravdu funguje.

Také jsem pochopila, že nemůžu všechno zvládnout sama. Existují okamžiky, kdy potřebuji pomoci, jelikož to sama nezvádnu. Hodně jsem se snažila věci dotáhnout sama, bez něčí pomoci i když jsem si nevěděla rady. Uvědomila jsem si, že tak by to chodit asi nemělo, jelikož každý jednou potřebuje pomoci.

Život mě naučil, také rozeznávat různé tipy lidí. Setkala jsem se se spoustu lidmi, kteří se přetvařovali, vymlouvali se na něco a také mi lhali. Byla jsem hodně důvěřivý člověk, ale asi kolem šestnácti se to změnilo. Nemůžu důvěřovat každému, kdo se mi postaví do cesty, protože jednou bych toho mohla litovat.

Jednou z věcí, kterou jsem pochopila je ta, že život vůbec není jednoduchý. Kolem mě se neustále objevují nové věci, problémy se neustále točí kolem mě, i když se jim snažim vyhnout. Učím se novým věcem, chci jim porozumnět. Přibývají nové povinnosti. Za vším stojí velká práce jak fyzická tak také psychická a není vůbec jednoduché všechny tyto věci zvládat.

Od svých šestnáctých nebo sedmnáctých let jsem hodně věcí pochopila, ale přede mnou je stále velká spousta věcí, které stále nechápu. Jsou i věci, které raději zatím nechci pochopit a vyhýbám se jím, i přestože vím, že jednou se jim budu muset postavit čelem.

Moc se mi líbi tento citát: "Kdo všechno pochopí, všechno odpustí." - Tomáš Akvinský.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama