30 Days Challenge • Můj názor na drogy a alkohol (Day 4)

4. june 2015 at 22:31 | Posted by: Ivet |  VÝZVY [Ivet]

30 Days Challenge • Můj názor na drogy a alkohol (Day 4)


Drogy a alkohol nejsou témata, o kterých by se mi dobře mluvilo. Obě zminěné jsou návykové látky, které ubližují, zabíjí a dokáží změnit chováni člověka.

Zmíněné drogy lidé užívají pro pocit potěšení, radosti nebo proto, že chtějí zkusit něco nového. Tito lidé, kteří drogy vyzkouší, jim často podlehnou a stanou se závislými. Osobně jsem se ještě s člověkem, který by byl závislý na drogách nesetkala, ale s lidmi, kteří už nějakou drogu vyzkoušeli ano. Jednou jak jsem byla malá jsem dokonce v trávě viděla hozenou injekční stříkačku. Jelikož doktoři jen tak nevyhazují stříkačky na ulici, usuzuji, že to byl někdo závislý na těchto látkách. Myslím, že užívání drog určitě není správná volba jak žít svůj život.

Co se týká alkoholu, ten vyzkouší jednou asi každý. Sama jsem se už párkrát něčeho napila. Ale není to pití, které vyhledávám. Občas si dám pivo nebo na oslavě jednu štamprli na přípitek, ale jinak nic. Nechutná mi to, je mi z toho špatně a poznám na sobě, že něco není v pořádku. Nerada ztrácím nad sebou kontrolu a vím, že alkohol dokáže pořádně zamotat hlavou. Také nemám ráda opilé lidi, čím více pijí, tím je to s nimi horší a kolikrát se bojím, že se někomu něco stane. Občas také opilí lidé mají nutkání říkat věci, které by za střízliva nikdy neřekli a ubližuje to lidem okolo. Už jsem párkrát v takové situaci byla a není to nic příjemného.

Abych to shrnula na drogách ani na alkoholu nevidím nic pozitivního. Nelíbí se mi, že lidé, když mají problém sáhnou po alkoholu a myslí si, že se vše vyřeší. Jen to ubližuje dokonce v některých případech zabíjí. Nechápu kdo mohl něco takového vymyslet.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama