30 Days Challenge • Napiš něco o své škole (Day 10)

10. june 2015 at 22:27 | Posted by: Ivet |  VÝZVY [Ivet]

30 Days Challenge • Napiš něco o své škole (Day 10)


Dnešní článek bude takový vzpomínkový, jelikož do své školy už nechodím. Dneska jsem oficiálně ukončila studium na střední škole a převzala si maturitní vysvědčení a už se jako studentka na střední školu nevrátím. Ráda bych zavzpomínala na své krásná léta strávené na střední škole a trošku vám přiblížila mou školu.

Na střední školu jsem nastoupila v záři roku 2011, kdy jsem začala studovat obor zaměřený na ekonomiku - Ekonomické lyceum. Kromě tohoto oboru se na škole také vyučuje obchodní akademie. Škola je rozdělena na dvě budovy. V starší budově je tělocvična, posilovna a tři počítačové učebny. V druhé budově, která je trošku nověji zařízená jsou všechny ostatní účebny (třídy, jazykové učebny, kabinety a tabletová učebna). Vzpomínám si na ty začátky, kdy jsme se ve škole ztrácela a nemohla najít správnou třídu. Před školou se nachází menší hřiště.

Můj studijní obor se studuje čtyři roky. V každém roce, kromě studia byl pro nás nachystaný nějaký program. V prváku jsme vyjeli na týdenní lyžák, z kterého mám super zážitky, ale i negativní s kterými bych se moc raději nechlubila. V druháku nás čekal další sportovní výlet a to byl týdenní cyklistický kurz a v třeťáku jsme měli možnost vyjet na stáže do zahraničí, které se bohužel asi do příštích let ruší. Nakonec v posledním čtvrtém ročníku nás čekala těžká dřina a učení, výlet do Prahy, poslední zvonění a to nejdůležitější maturita.

Za ty čtyři roky jsem se toho hodně naučila. Obohatila jsem své znalosti v předmětech jako jsou chemie, zeměpis, biologie, dějepis ..., které jsem se učila už na základí škole a také jsem se naučila spoustu novým věcem jako jsou ekonomické jevy, účtování různých operací a také psát všemi deseti. Na škole byli skvělí učitelé, kteří se nás snažili něco naučit i když my jsme protestovali. Byli přátelští a mohli jsme se na ně kdykoliv obrátit. Super třídní, kterému na nás opravdu záleželo a i když jsme nebyli zrovna hodná třída vždy se nás zastal.

Střední škola je opravdu super, ne jen ta moje ale i všechny ostatní. Zatím to můžu srovnat jen se základní školou a musím uznat, že střední je úplně jiný level života. Na střední škole se život úplně změní a musím souhlasit s paní ředitelkou, která dneska řekla, že střední škola jsou nejkrásnější léta našeho života, na které budeme vždy vzpomínat.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement