30 Days Challenge • Popiš 3 věci, z kterých máš strach (Day 3)

3. june 2015 at 22:52 | Posted by: Ivet |  VÝZVY [Ivet]

30 Days Challenge • Popiš 3 věci, z kterých máš strach (Day 3)


Každý se v životě něčeho bojí, a často se bojíme strach projevit před ostatními a dokonce i skrývat. I já se snažím svůj strach potlačit, ale pár věcí, z kterých mám strach a zřejmě se ho jen tak nezbavím.

Největším mým strachem nebo spíše obavou je, že se něco vážného stane mým nejbližším či dokonce ztratím někoho hodně blízkého - člena rodiny, kamarády nebo domácí mazlíčky. Bojím se, že se v mém životě stane nějaká závažná událost, která mě psychicky zasáhne a já se z toho zbortím. Nedokážu si ani představit co budu dělat.

Druhá věc, které se bojím je tma, ale jen v situaci kdy vím, že nejsem v bezpečí. Když jdu doma spát nevadí mi tma, naopak mám ráda, když je tma a ticho. Jiná situace je, když jdu sama v noci po venku. Necítím se v bezpečí a neustále se dívám okolo sebe. Mám strach, že mě někdo unese nebo okrade.

Mezi mé další strachy, kterým se dá lépe vzdorovat jsou pavouci a klauni :D. Ani nevím proč se bojím klaunů. Asi to bude tím, že jsou moc barevní :D. Pavouků se bojím od malička, jsou škaredí a chlupatí. Nejvíce mi vadí takoví, kteří mají velké tělo i nohy. Čím jsem starší bojím se jich méně, ale pořád když je vidím na rukou mám husí kůži.

Každý člověk se něčeho bojí a je jen na něm jak se strachu postaví. Proto se řídím dvěmi citáty, které pomáhají strachu odolat:

"Bojíme se jenom, že ztratíme to, co máme. Ten strach ale přejde, když pochopíme, že náš příběh a příběh světa psala táž Ruka."

"Nesmíme podléhat strachu. Strach je psychická smrt. Nechte strach projít jako bouři okolo Vás. Bude pryč, zůstanete jen Vy."
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Michaela Michaela | Web | 4. june 2015 at 10:37 | React

S tím prvním musím jenom souhlasit, z toho mám také velký strach. Bohužel to je něco co nemůžeme moc ovlivnit. Už jsem to zažila, v den mých narozenin mi zemřela babička. Už mi odešli i dva pejsci, se kterýma jsem vyrůstala. Ten pocit bolesti je šílený. Toho se bojí asi každý, kdo si svých blízkých váží :)

S tou tmou taky souhlasím, mám to uplně stejně. Je fakt, že občas se bojím i doma.Někdy mám takový blbý pocit, jakoby mi někdo stál v pokoji tak si vdycky posvítím, zjistím že tam nikdo není a můžu vklidu spát :D Ale nerada chodím ve tmě po venku, když jdu s někým tak mi to nevadí, ale když jsme sama tak neustále hlídám jestli někdo zamnou nejde, nebo tak.

Klaunů se nebojím, to jsem nikdy nechápala proč se jich někdo bojí :D Ale pavouků, fuj ! :D

Ten druhý citát je skvělý! :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama