July 2015

Holiday diary | Week #4 - Odpočinek & Sportem ku zdraví

27. july 2015 at 14:58 | Posted by: Ivet |  DENNÍK [Ivet]

Holiday diary | Week #4 - Odpočinek & Sportem ku zdraví

Pomalu nám uběhl první měsíc prázdnin a já jsem si dnes pro Vás přichystala další deníček s číslem 4. Stejně jako minulý deníček, tento nebude asi až tak zdlouhavý jelikož jsem tento úběhlý týden spíše relaxovala.

Tento uběhlý týden jsem jsem opravdu vstávala hodně pozdě, vždy kolem půl jedenácté odpoledne a než jsem se dala dohromady, tak byl konec dne. :D a tak jsem první dny strávila pouze relaxováním a odpočíváním. Můj relax vypadá asi tak, že zapnu počítač, pustím si písničky a u toho projíždím blogy, čtu si různé články a také pracuju na svých věcech. Občas si zajdu pro jídlo a tak vypadá můj relaxační den, když jsem doma.

Za poslední týdny je takové vedro, že mě už ani moc nebaví být venku a pařit se na tom slunku. Mám radost, že je teplo, ale už jsem z toho začínala být unavená, ale i přesto jsem si řekla, že ve středu vyrazím ven. Vlastně mě donutil dopis z pošty, který jsem si musela jít vyzvednou. Cestou jsem si zašla koupit nějaké líčení, které mi došlo - nějaký make-up, lesk na rty a štětec. Musím říct, že ten štětec byla opravdu výhodná koupě :D Samozřejmě to bylo naopak vypadají z něj ty štětinky, takže je úplně k ničemu. Kromě toho jsem nakoupila dárky k svátku pro své malé sestřenky. Zjístila jsem, že mě moc baví nakupovat věci pro malé děti.

Když jsem došla domů uvědomila jsme si, že jsem zapomněla koupit něco taťkovi, který mě ten týden také svátek. Jenže se mi samozřejmě nechtělo tak jsem to nechala na čtvrtek. Ve čtvrtek jsem tedy vstala dříve, nachystala jsem se a začlo strašně moc pršet. Samozřejmě se mi v tom dešti nechtělo a tak jsem čekala asi do jedné odpoledne než se trošku rozjasní sluníčko. Nakonec jsem tedy vybrala dáreček i pro taťku a já byla spokojená.

Pátek probíhal podobně jako pondělí a úterý a o víkendu jsem po dlouhé době udělala něco pro své zdraví a šla si trošku zasportovat. V sobotu jsem jela na výlet s rodinou na kole. Byla jsem z toho nadšená a docela jsme se i bavila.

Poslední den týdne neděle jsem završila výletem s dvěma kámoškami. Bylo to poprvé co jsme se společně všechny sešly a byl to krásný výlet. Prošli jsme celé naše město, šly jsme různými turistickými stezkami, navštívily dvě rozhledny, ze kterých byl krásný výhled. Pořád jsme šly dál a dál až jsme vyšly ve vedlejším městě. K večeru jsme se vracely zpět domů a mě se výlet moc líbil. Pokecaly jsme o spoustě věcí a báječně jsme se bavily.

A jaký jste měli týden vy ?

☺sweetness and danger

Téma týždňa: "Ísť s davom"

24. july 2015 at 21:11 | Posted by: Adri |  TÉMY TÝŽDŇA [Adri]
Na túto tému mám v podstate iba jeden názor a to, že niekedy to nie je zlá vec, ale treba mať vlastnú hlavu s vlastnými názormi.

Zvyčajne, keď si poviem slovné spojenie "ísť s davom" ako prvé mi napadnú tzv. ovečky. U mňa sú to ľudia s jediným názorom a to tým, že ak má väčšina jeden a ten istý názor, tak ten názor je rozhodne správny, dobrý.

Ja absolútne nesúhlasím! Dajme si jednu a nie práve nereálnu situáciu. Ocitnete sa v spoločnosti, kde sa ľudia režú. Vy, ako osoba, čo ste zásadne proti a nemáte s týmto druhom "zábavky" žiadne skúsenosti máte jediný názor- totálna hlúposť. Lenže si poviete, keď si všetci myslia, že je to v poriadku, tak ja sa musím mýliť, no nie?

Mám pocit, že takýmto ľuďom očividne vynechali jedno a dosť zásadné koliesko v hlave- vlastný názor. Ako chcete aby vás spoločnosť, kamaráti, rodina, okolie brali ako niečo výnimočné, nové, originálne, lebo úprimne, všetci chceme aby nás tak brali, keď si necháte s prepáčením srať do hlavy cudzie názory, pocity a nemať vlastný štýl, vlastnú ideológiu a vlastnú hlavu?

Možno si pomyslíte, že som maximálne hlúpy a že si o sebe veľa myslím, keď sem píšem takéto slová a skladám ich do takýchto viet, ale niekto to už povedať musel!

Ale ako som sám napísal, niekedy to nie je zlá vec. Napríklad Valentín. Všetci ideme bezmyšlienkovite do vývrtiek ako sme sami, ako sme tu na tento deň osamote, alebo naopak ako sme radi, že sme si niekoho našli a spoločne s tou osobou trávime čas... Chcem týmto poukázať na fakt, že my všetci sme ovečky a my všetci papáme tie kaleráby a sme z toho šťastní. Ja sa snažím týmto možno pre niekoho bezcieľnym textom povedať, že ak si vy myslíte, že nie ste ovečka, fajn, váš názor. Aspoň ho nejaký máte...

- - -

» Mimochodom, už zajtra, čiže v sobotu odchádzam v skorých ranných hodinách do Nemecka za sestrou, pretože porodila. TRAMTADADÁÁÁ, pogratulujte mi! Som strýko! ♥ Do Nemecka idem s rodičmi na päť dní, čiže 30.7. by sme už mali byť doma a ja sa vám potom neskôr ozvem. Z Nemecka by sme ešte chceli skočiť do Viedne, viete ten veľký zábavný park Prater. Snáď sa tam dostanem, moc si to prajem. Naposledy som tam bol.. fúha, ani nepamätám. Dosť dosť dávno. Každopádne, z tejto mojej menšej cesty chcem určite zostaviť článok. (ako bolo, kde všade som bol...). Majte sa krásne, píšte básne a užívajte si prázdninky v plnom prúde. Brutálne horúco, však? :D

Hvězdy nám nepřály - kniha | Recenze

22. july 2015 at 18:10 | Posted by: Ivet |  RECENZIE [Ivet]

Hvězdy nám nepřály

Originální název: The Fault in Our Stars
Autor: John Green
Vydavatelství: Ikar, Yoli

Počer stran: 240
žánr: román
rok vydání: 2014

Obsah knihy:
Hazel Grace Lancasterová, hlavní hrdinka knihy trpí už od svých třinácti let rakovinou. Nyní jí je sedmnáct let a svůj čast tráví sledováním seriálu a neustálým čtením své oblíbené knihy Císařský Neduh. V rámci své léčby navštěvuje podpůrnou skupinu, která by jí měla pomoci s depresemi. Zde se seznámí s mladíkem jménem Augustus Waters. Gus po boji s rakovinou vyvázl s amputovanou nohou. Oba si hned padnou do oka a tráví společně spoustu času. I když má Hazel ze začátku obavy, postupně se oba seznamují a zamilují. Prožívají krásné společné chvíle, vydávají se na výlet do Amsterdamu za svým oblíbeným spisovatelem Peterem Van Houtnem. Oba spolu tráví krásné chvíle, ale díky jejim onemocnění nastávájí těžké chvíle s kterými se Hazel musí vyrovnat .....


Můj názor na knihu:
Po shlédnutí stejnojmenného filmu, jsem usoudila, že jednou si knížku musím přečíst i když nejsem zrovna milovník knih. Po přečtení prvních dvou stránek jsem usoudila, že to bude jedna z mála knížek, které přečtu až do konce. Moc se mi líbí styl psaní autora Johna Greena. Kniha je vlastně psána z pohledu Hazel jak vypráví svůj příběh. I když je příběh smutný, autor do děje zapojil také prvky humoru a především lásky, a přátelství. Kromě samotného děje se mi moc líbí kompozice knihy. Je tam spousta frází, které Hazel pronesla i ve filmu, s čímž jsem se v knížkách ještě nesetkala. Nečekaný zvrat na konci knihy mě dojal, ale to nic nemění na tom, že kniha je skvělá, dobře čitelná, napínavá a je důkazem toho, že i krátký život jde prožít naplno.

Ráda bych zakončila recenzi pár inspirativními slovy z knihy: " Prožijme dnešek, jak nejlépe můžeme. I za pár měsíců se dá prožít malá věčnost a některá nekonečna jsou větší než jiná."

Hodnocení databáze knih: 87%
Mé hodnocení: 95%

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Doufám, že se Vám recenze líbila a klidně mi můžete do komentářů napsat, zda jste knihu také četli a jak se Vám líbila. Klidně mi můžete dát vědět o nějaké knížce nebo raději filmu, na který by jste chtěli znát můj názor a ráda splním Vaše přání a sepíšu na něj recenzi. Alespoň budu mít na co koukat. :)


Holiday diary | Week #3 - Odpočinek & Opět užívání sluníčka

20. july 2015 at 22:42 | Posted by: Ivet |  DENNÍK [Ivet]

Holiday diary | Week #3 - Odpočinek & Opět užívání sluníčka

Dneska vás vítám u takového večerního deníčku. Popravdě tento článek asi nebude tak zdlouhavý, jelikož ze začátku týdne se toho moc nedělo. A až ke konci týdne jsem si opět užívala sluníčka.

Začátek týdne byl docela rušný. V pondělí ráno mě vzbudila docela velká hádka mého mladšího bráchy a mamky. Určitě to někdo znáte, když brácha chce být na počítači a mamka mu to nechce dovolit. A tak vznika velká hádka, která mě vzbudila. Nestačila jsem se divit a jen jsem si řekla: " Ten týden teda začíná."

První část týdne jsem tedy strávila převážně doma. Nevím jestli jsem se zmiňovala, ale asi před měsícem jsem začala koukat na seriál The Walking Dead a tento týden jsme ho konečně dokoukala a už mi nezbývá nic jiného než čekat na další díly. Pokud by jste chtěli mohla bych sepsat nějakou recenzi a nebo mi můžete dát tip na další seriál popř. film, na který bych se mohla kouknout. Jsem totiž milovník seriálu a moc ráda se na něco napínavého a zajímavého kouknu.

kromě sledování seriálu jsem hodně pracovala na grafice a mém fanblogu. Také jsem poslouchala písničky, sepisovala si nějaké důležité informace a tak trochu začala plánovat naší dovolenou na kterou bych měla jet za dva týdny. Takto to probíhalo až do středy. Také jsem začala psát tu slibovanou recenzi na knihu Hvězdy nám nepřály, ale jak u mě bývá zvykem ještě jsem jí nedopsala.

Ve čtvrtek jsem si po dlouhé době zašla do města po různých obchodech. Měla jsem tak velkou náladu na nakupování, ale nakonec to dopadlo tak, že jsem si koupila jeden sešit :D.

Pátek, sobota a neděle byly dny, které jsem strávila v bazénu. Opět jsme s našima jela na naší chatu a jelikož bylo opravdu velké horko, byla jsem skoro pořád ve vodě, potom jsem se chvilku opalovala a myslím, že v sobotu mě chytla taková kreativní můza. Vzala jsem si notes a začala vymýšlet články, které bych mohla napsat. Také jsem dopsala tu slibovanou recenzi (už mi chybí jen přepsat do počítače). Napsala další recenzi, také jeden článek s názvem "Výzkum", ale s ním si ještě nejsem jistá zda jej budu vydávat, jelikož s ním nejsem spokojená.

A takto probíhal můj třetí týden prázdnin. V neděli jsem se k večeru vrátila domů, kde mě už čekala docela nepříjemná anonymní zpráva na asku o tom jak jsem strašná, protože píšu blog. Ale na druhou stranu mě potěšilo to, že se mě tam spoustu lidí zastalo a dokonce i ti, kteří mě vlastně vůbec neznají. Je opravdu super potkat na blogu tak báječnou komunitu plnou skvělých lidí, kteří podrží.

♡

Články z 30. dňovej challenge až neskôr.

19. july 2015 at 19:34 | Posted by: Adri
Ahojte. Som neskutočne chorý. Mám horúčku, nádchu, hlava ma bolí... Na články z 30. dňovej challengi si budete musieť pár dní počkať. Snáď ma chápete. :) Užívajte si slnečné dni a ešte krásne prázdniny.

30 Days Challenge | Nad čím často premýšľam (Day 18)

18. july 2015 at 22:29 | Posted by: Adri |  VÝZVY [Adri]
Nad čím často premýšľam (Day 18)

1. Nad budúcnosťou - Neviem čo od nej mám čakať a bojím sa jej. Vyštudujem strednú školu? Spravím maturitu? Budem mať šťastný život? Budem mať deti? a veľa veľa ďalších otázok. Bojím sa budúcnosti, no zároveň som na ňu aj strašne zvedavý. Hlavne si prajem, aby som mal šťastnú budúcnosť.

2. Nad rodičmi - Chcem, aby tu boli ešte dlho. Premýšľam nad tým, aké to bude, keď odídu z tohto sveta. Čo nastane. To bude teda kruté a bolestivé!

tumblr_m0h8dzKYUg1qldpc3o1_500.jpg (500×308)

3. Nad smrťou - Premýšľam nad tým ako umriem. Nemal by som nad takýmto premýšľať, ale keď inak to nejde. Ja proste nechcem zomrieť, chcem žiť večne. :D

4. Nad pomocou - Chcem v živote pomáhať ľudom, ktorý to najviac potrebujú. Veľmi to chcem. Premýšľam nad tým, ako by som potešil detičky, alebo sociálne slabšie rodiny, ako by som si založil nejakú charitatívnu spoločnosť/organizáciu...

Nad čím často premýšľate vy? BTW, dosť krátky článok, však? Zrejme mi chýba tá múza, ktorá by ma nakopla vpred. :D

30 Days Challenge | Smutný okamih, ktorý sa ma dotkol (Day 17)

17. july 2015 at 17:58 | Posted by: Adri |  VÝZVY [Adri]
Smutný okamih, ktorý sa ma dotkol (Day 17)

Bude sa mi o tomto dosť ťažko písať, ale zvládnem to. Pred rokom a pól sa zistilo, že moja babka má rakovinu pľúc. Najčastejšie túto rakovinu vyvolávajú tieto príznaky: chronický kašeľ, stopy krvi po vykašľanom hliene, bolesť hrudníku, strata telesnej hmotnosti a mnoho ďalších príznakov.

U babky sa to prejavovalo tak, že veľmi veľa kašľala, pichalo ju pri hrudníku a tiež mala po vykašľanom hliene stopy po krvi. Nenechala to len tak a rozhodla sa, že zájde s tým k lekárovi nech sa na ňu pozrie. Najväčší šok prišiel, keď sa zistilo, že má rakovinu pľúc. Nemohol som tomu uveriť. Bol to teda dosť veľký šok nielen pre mňa a maminu, ale hlavne pre otca, kedže je to mama z jeho strany. Myslím, že momentálne chodieva dosť často na preventívne prehliadky a lieči sa na to. Dúfam, že sa z toho ako tak vylieči. Musí, predsa ju mám strašne rád!!

tumblr_l3ziw0oFYi1qabv93o1_500.jpg (500×333)

30 Days Challenge | Čoho si na ľudoch najviac cením (Day 16)

17. july 2015 at 16:20 | Posted by: Adri |  VÝZVY [Adri]
Čoho si na ľudoch najviac cením (Day 16)

Na ľudoch si najviac cením jednoznačne úprimnosť. Je to škoda, že je na svete toľko málo úprimných ľudí. Mám rád, keď mi niekto povie úprimne a na rovinu čo si myslí. Či to bude kladné, alebo záporné. Cením si hlavne tú úprimnú úprimnosť, a nie tú "hranú", falošnú. Milujem také situácie, keď nejaké dievča pridá na svoju sociálnu sieť fotku, kde je vyfotená napr. so svojimi novými šatami a potom prichádzajú komentáre typu: "Krásna si v tých šatoch", "Pristane ti to, pekné sú tie šaty", "Nádherná si v nich"... a pritom to ani polovica (možno aj trištvrtina) z nich nemyslela vážne. A je to tu, úprimnosť sa stratila.

Tiež si na ľudoch cením a vážim štedrosť, keď sa na niekoho nehrajú a sú sami sebou a spoľahlivosť. Myslím, že to je tak všetko. Mám rád ľudí, ktorí radi pomáhajú ostatným. O tom som už písal viackrát. Neznášam, keď niekto sa prispôsobuje okoliu tak, aby zapadol do kolektívu. Mali by sme si vytvoriť vlastné názory a myšlienky, a nie sa podriaďovať. Tiež je skvelé, keď máme osobu, na ktorú sa môžeme spoľahnúť. Spoľahnúť sa môžem jedine na rodičov, ale na priateľov určite nie. Nepopálim sa.

Čoho si na ľudoch ceníte vy? Je u vás na prvom mieste tiež úprimnosť?

30 Days Challenge | Čo milujem (Day 15)

15. july 2015 at 21:37 | Posted by: Adri |  VÝZVY [Adri]
Čo milujem (Day 15)

Tých vecí čo milujem je tak strašne veľa. Neskutočne veľa. Ale okej, skúsim napísať pár vecí, ktoré sú u mňa také favorizované. V menu môžete vidieť pár vecí, ktoré milujem, t.j. rodinu, priateľov, hudbu, piatky a Selenu.

Rodina je pre mňa jednoznačne na prvom mieste. Som strašne rád, že mám milujúcu rodinu, pretože niektorý tú rodinu ani nemajú. Dve osoby, ktoré najviac zbožňujem, ktoré mi poskytli strechu nad hlavou, ktoré sa o mňa vrúcne starajú a ktoré chcú, aby som sa mal v živote len a len najlepšie. Väčšina ľudí, keď dostanú otázku "Čo alebo koho miluješ?" odpovedia práve rodina. Myslím, že je to automatické, ale rodičov si treba aj vážiť. Osobne poznám pár ľudí, ktorý si nevážia rodičov, čo mi príde náramne smutné. Moji rodičia už nie sú práve najmladší, no budú tu ešte veľmi dlho. O tom nepochybujem! Síce sa s nimi zvykávať niekedy pohádať (hlavne s maminou), no aj tak ich milujem.

Druhou vecou sú priatelia. Nie, nemám tritisíc priateľov, mám ich len pár. Neznášam faloš a pretvárku, takže si dávam veľký pozor s priateľstvom. Ja už neviem zistiť ktorý priateľ je pravý a ktorý falošný. Podľa mňa je to ťažké. Mám najlepšiu kamarátku, ktorej môžem povedať všetko a viem, že ma nezradí ale nemám takého najlepšieho kamaráta, čo ma dosť mrzí. Je dobré mať priateľov a obklopiť sa tými správnymi ľudmi. No uvidíme, možno ten najlepší kamarát mi príde po čase do cesty.

Treťou vecou je hudba. V predošlom článku som spomínal, že si život bez hudby neviem vôbec predstaviť. Aj pri písaní tohto článku mi práve hrá hudba, taká ukľudnujúca a vhodná pre koncentráciu, čo sa mi práve dosť hodí. Inak nepočúvam takéto piesne. :D Najradšej mám pop, rap a house, ale vypočujem si aj ľudovky a cigánske. Pri nich sa dá tak dobre roztancovať, jooj. ♥ Nemám rád metal, rock a také tie tvrdšie hudobné žánre. Mne to akosi nesadlo.

Štvrtou vecou sú piatky. Hlavne cez školu, keď viem, že je už piatok a blíži sa aj ten víkend. Hneď mám krajší deň. Cez prázdniny mi je úplne jedno, aký deň v týždni je, ale cez školu mi to teda nie je jedno. :D Radšej mám v piatok ako sobotu a viete prečo? Pretože v sobotu už cítim, že sa blíži nedeľa a zachvíľu znovu škola, ale v piatok poobede také niečo nepociťujem. :D

A tou zatiaľ poslednou, piatou vecou (hm, skôr osobou) je Selena. Známa speváčka, herečka a módna návrhárka. Určite ju poznáte, nemusím ju bližšie predstavovať. Je to moja virtuálna láska. :D Ja ju proste milujem, je úžasná. Zaujímam sa o jej život, páčia sa mi jej pesničky, jej filmy/seriály, jej charakter, jej vystupovanie a veľa ďalšieho. Kiežby, kiežby som ju raz v živote stretol a odfotil sa s ňou. Ani si neviete predstaviť, ako moc si to prajem. Nech už pekne ide na turné, chcem určite zájsť na jej koncert.

Aké veci milujete vy? Napíšte aspoň pár, rád si ich prečítam. :))

Family Tumblr Photography (10) Selena.jpg (500×345)

ZAJTRA očakávajte 16. deň challengu a tiež 17. deň. Dnes už nestíham nič písať. Proste, z rodinných dôvodov. Snáď ma chápete. :)

30 Days Challenge | Čo rád robím vo voľnom čase (Day 14)

14. july 2015 at 16:43 | Posted by: Adri |  VÝZVY [Adri]
Čo rád robím vo voľnom čase (Day 14)

Je veľa činností, ktoré rád robím vo svojom voľnom čase. Niektorým sa venujem pomenej a niektorým zase viac. Samozrejme, veľmi rád blogujem. Neviem si predstaviť, keby som neblogoval. Celú túto blogovú komunitu mám strašne rád a blogovanie ma veľmi baví. To je myslím to hlavné, no nie? ;)

Ďalšia činnosť je počúvanie hudby, ku ktorému ako keby patrí spievanie a tancovanie. Hudba je niečo geniálne! Počúvam ju každý deň a dokonca niekoľkokrát denne. Nedokážem si predstaviť život bez hudby. Pri počúvaní si najradšej spievam, alebo tancujem. Viac si spievam ako tancujem, ale to je myslím jedno. Spievam si hocičo.. či je to pop, ľudovky, cigánske, rap... :D Pri hudbe sa dokážem aj skvelo odriagovať, čo je veľké plus. Ešte doteraz si prajem, aby som bol nejakým známym spevákom, haha. :D

Plávanie a basketbal. Tieto činnosti vykonávam zriedkavo. Zaplávať si chodievam raz do mesiaca (chystám sa v nedeľu) a basketbal väčšinou hrávam teraz v lete. Popravde, nie som veľmi športový typ.

Priatelia a sledovanie filmov/seriálov. Snažím sa so svojimi priateľmi stráviť väčšinu svojho času. Ak mám byť úprimný, tak nemám až tak veľa priateľov. Dosť ma mrzí, že nemám pri sebe priateľa, ktorému by som sa mohol obrátiť s mojimi problémami, ktorý by ma nezradil... Bohužiaľ, taký nie je. Každý je už falošný a hrá na dve strany.. :/. Veľmi rád si pozriem na internete rôzne filmy a seriály. Najradšej mám trilery a horory, ale aj komédie. Ak poznáte nejaký dobrý film s takýmito žánrami, tak mi ho napíšte do komentárov. Budem rád, vďaka.

Spánok a oddychovanie. Ooooch, spánok. Kto by ho len nemal rád. Nie je nič lepšie ako sa poriadne vyspať a oddychovaniu tiež neodolám. Ľahnem si na posteľ, počúvam pesničky a chillujem.

Písanie a chatovanie. Začalo ma veľmi baviť písanie a kvôli tomu bol aj založený tento blog. Chytila ma asi nejaká múza, alebo čo. :D Čo sa týka chatovania, tak to chatujem každý deň. K tomu sa netreba bližšie venovať.

Taaaak, toto bude asi všetko. Máme niečo spoločné? Napíšte do komentárov, čo vy radi robíte vo voľnom čase?

tumblr_m5wehyfULo1rz3nvto1_1280.jpg (1280×1336)


tumblr_mj92t8bgv01qzo40io1_500.jpg (500×333)