Holiday diary | Week #5 - Cestování po ČR - České Švýcarsko

3. august 2015 at 22:59 | Posted by: Ivet |  DENNÍK [Ivet]

Holiday diary | Week #5 - Cestování po ČR - České Švýcarsko

Dneska je to opět večerní deníček, jelikož dříve jsem to nestihla a také nemám dostupný internet, abych článek mohla vydat dříve. Dost stěžování a už podle názvu asi poznáte, že cestuju a jsem dovolené, o které bych Vám moc ráda pověděla.

Než jsem se vydala na cestu uběhlo pár dní, které jsem strávila doma, z těch dní to bylo jen pondělí, kdy jsem měla možnost být celý den doma a zařizovat si své vlastní potřeby, zájmy a povinnosti. V úterý jsem se vydala na cestu autem, kdy jsem byla v roli řidiče a musela jsem odvést taťku někam daleko, aby mohl zařídit nějakou akci z práce. Zpočátku se mi tak nechtělo, protože nerada řídím, jsem za volantem nervózní a vůbec si nevěřím, ale nakonec jsem souhlasila. Měli jsme jít jen zarezervovat chatu a nějaké jídlo, ale nakonec jsme zůstali až do večera u jeho přátel a já nic za ten den nestihla.

Ve středu jsem opět strávila většinu dne venku s taťkou. Tentokrát jsme rezervovali hotel pro nás a šli chystat auto na cestu. Je to takový náš rituál/tradice (nevím jak to nazvat), kdy před tím než odjedeme na dovolenou umyjeme celé auto, uklidíme a zkontrolujeme zda je vše v pořádku. Den opět uběhl tak rychle až jsem se nestačila divit. Poslední den před odjezdem (čtvrtek) jsem doháněla co šlo. Musela jsem si zbalit věci, což není tak jednouduché, jelikož mi vždy hodně dlouho trvá vybrat co všechno si vezmu. Potom zjístím, že se mi to do kufru nevleze ... znáte někdo ten pocit ??

Nakonec jsem vše stihla a v pátek brzy ráno jsem vyrazila s rodinou na cesty. Naše první zastávka, kde jsme měli objednaný hotel bylo České Švýcarsko, kde jsme strávili celkem tři dny. Cestou do hotelu jsme se zastavili na hradě Bezděz. Zde bylo moc pěkně. Koukli jsme se na rytířské představení a vyšli na věž odkud byl překrásný výhled, dokonce i na Máchovo jezero. Poté jsme dojeli do hotelu. Musím říci, že se mi tam celkem líbilo, až na to, že tam nešel internet, což mě moc mrzelo a také naštvalo. Pobyt mi zpříjemnil hodný kocourek, kterého chovali zde na hotelu.

Další den (sobota) jsme se vydali na cestu do Hřenska odkud jsme šli pěšky do NP České Švýcarsko kouknout se na Pravčickou bránu. Prostředí bylo nádherné, chodili jsme lesními cestičkami po turistických značkách až jsme došli k bráně. Tam jsme pobyli jen chvíli, jelikož tam bylo hodně lidí a hlavně také spoustu cizinců převážně němců a poté jsme se vraceli zpět. Ušli jsme celkem 20 km a docela mě překvapilo, že jsem nebyla ani trochu unavená a ani mě nebolely nohy. Byl to krásně strávený den.

Poslední den stráveným dnem na tomto území byla neděle. Tentokrát jsme se vydali do Zoo Ústí nad Labem. Zoo byla překrásná i když nejprve jsem z ní měla docela špatný pocit. Dojeli jsme skoro do centra města a tam byla docela malá brána s nápisem Zoo. Byla jsem docela zdrcená a myslela jsem, že to bude jen nějaká malá zoo a nic mě nepřekvapí. Vše se změnilo při vstupu. Nejprve tam byli tuleni, kteří měli krásně vytvořený areál a moc si to užívali ve vodě. Poté jsme šli dál a najednou se zoo zvětšovala a moc se mi tam líbilo. Vůbec jsem nečekala, že bude tak velká a bude tam tolik zvířat. Mě se nejvíce líbili kočkovité šelmy (tygři, lvi, levhardi). Vždycky se na ně moc těším a patří mezi mé nejoblíbenější zvířata.

Z těchto třech výletů jsem nejvíce líbila zmíněná Zoo, která mě velmi mile překvapila a myslím, že je to jedna z nejhezčích u nás v republice. Dneska jsem společně s rodinou přejela do jiného místa a tím jsou Krkonoše, ale o tom zase příští týden ...

A co Vy, navštívili jste nějaké z míst, kde jsem prozatím během dovolené byla ?

Mom
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Luci Luci | Email | Web | 4. august 2015 at 19:12 | React

Máš hold akční prázdniny :)) byla jsem na Pravčické bráně, kde se mi líbilo, i když nám tam pršelo :( To s tím balením neznám... vždy balím max hodinu a vše se mi v pohodě vleze do tašky... Asi už v tom mám praxi, jak pořád balím...

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama