March 2016

Happy Easter! 🐰🐰

28. march 2016 at 16:41 | Posted by: Ivet & Adri |  ZA NÁS OBOCH [Ivet] & [Adri]
Krásné Velikonoce Vám všem,

letos nám velikonoční svátky a prázdniny vyšly už na 27. - 28. března, což je o proti loňskému roku poněkud dříve. Dnes máme Velikonoční pondělí a tradicí je, že k snídani míváme pečeného velikonočního beránka a kluci ráno vyrážejí s pomlázkou ven navštívit domácnosto svých nejbližších, aby od holek vykoledovali nějaké sladkosti či malovaná vajíčka. Velikonoce doprovází i spousta dalších tradic, jako např. ručně vyrobené pomlázky, velikonoční výzdoba, na "zelený čtvrtek" jíme pouze zelenou stravu ...

Já osobně mám takový pocit, že se tyto tradice pomalu vytrácí, netuším jak je to u Vás, ale když si zavzpomínám na mé Velikonoční svátky každým rokem je to horší a svátky ztrácí svou hodnotu. Vzpomínám si, kdy mě ráno probudilo koledování, studená voda a pomlázka na zadku. :D Poté jsme s rodinou zasedli společně k snídaní a během rána k nám přišla návštěva, rodina a spoustu přátelé, pro které jsme měli přichystané sladkosti a nějaké ručně malovaná vajíčka a občerstvení. Letos jsme nic nemalovali, můj 14-letý brácha nekoledoval, nikdo k nám nepřišel a ani my jsme nikoho nešli navštívit.

Ráda jsem vždy koukala z okna a počítala koledníky, kteří venku procházeli. Vždy jich byla velká spousta a letos jsem viděla jen dva, tři lidi. I když Velikonoce nepatří mezi mé nejoblíbenější svátky, trošku mě letos zamrzelo, že se pomalu ze společnosti vytrácí to kouzlo Velikonoc.

A jak trávíte Velikonoce vy ? Dodržujete nějaké tradice?


V závěru bychom Vám chtěli popřát krásné prožití Velikonočních svátků, i když už pomalu končí. Užijte si zbytek dne a poslední okamžiky prázdnin a také příchod Jara, protože venku konečně vykouklo sluníčko a je krásné počasí.
Ivet & Adri

My Top10: February 2016 | Vaření, relax, Hoovey .. and more

13. march 2016 at 15:44 | Posted by: Ivet |  OSTATNÉ [Ivet]
the maze runnerbookgame of thronesgarnier

My Top10: February

I tento měsíc jsem si připravila mojí top 10 za měsíc únor. Sice už je 13. března, ale chtěla jsem se odreagovat a podělit se s vámi o mé zážitky, top produkty a popř. vás i inspirovat na co by jste mohli kouknout přečíst atd.

1. Nejlepší zážitek | Moje vaření
Jelikož jsem v únoru nepodnikla žádný výlet, největší zážitek byl při vaření. U nás v rodině máme takové pravidlo, že každý poslední týden v měsící mám za úkol něco uvařit a tak to bylo i poslední víkend v únoru. Ten víkend rodiče nebyli ráno doma, a tak jsem na to byla úplně sama. Co si budu namlouvat opravdu nejsem dobrá kuchařka. Mamka mi tedy nachystala recept na chlupaté knedlíky a já se dala do práce. Udělala jsem podle návodu, ale jak jsem jídlo nachystala na stůl, nějak se mi to nepozdávalo a uvařené knedlíky nedržely pohromadě. Byla jsem z toho docela zklamaná, protože jsem se opravdu snažila a doma mi řekli, že to byl nejhorší oběd co jsem kdy uvařila. Nakonec to dopadlo tak, že mamka mi napsala špatný recept a místo dvou vajíček mi napsala jen 1 a proto to dopadlo tak jak to dopadlo.

2. Film | Hoovey
O tomto filmu jsem se už zmiňovala v minulé recenzi. Narazila jsem na něj úplnou náhodou, když jsem koukala na novinky o Alyson Stoner a poté jsem narazila na trailer k tomuto filmu. Ten se mi zalíbil a tak jsem se rozhodla film zkouknout. Moc mě zaujal příběh a inspiroval mě k tomu, že i když se v životě setkáváme se spousty překážkami, nemáme se vzdývat a plnit si své sny.

3. Kniha | Sněží Sněží
Knížku Sněží, Sněží jsem dostala k Vánocům a čas na čtení jsem si našla až v únoru. Musím se přiznat, že doposud jí nemám ještě celou dočtenou, ale ráda bych se o ní už teď zmínila. V knize jsou sepsány tři Vánoční příběhy od tří různých spisovatelů. Prozatím mám přečtený příběh od Maureen Johnson a Johna Green a moc se mi líbí. Jsou to takové typické příběhy pro nabuzení Vánoční atmosféry.

4. Seriál | The Walking Dead
Od února se začaly vysílat nové díly druhé poloviny 6. série tohoto seriálu. Tento seriál patří z těch novějších mezi mé oblíbené a pravidelně koukám na nové epizody. Docela mě překvapilo dění seriálu a začíná to být dost zajímavé a já se vždy těším na nový díl.

5. Písnička | Dove Cameron - What a Girl Is
Trošku jsem zavítala do svých mladších let :D a koukla se jaké nové seriály, filmy nabízí Disney Channel. I když je mi 19, tento kanál mě asi nikdy neomrzí. Narazila jsem na písničku ze seriálu Live a Maddie "What A Girl Is", kterou nazpívala Dove Cameron. Mě se tato píseň moc líbí, protože je plná energie a nějak mě dokáže povzbudit a uvést do pohody.


Hoovey: The Movie | Recenze

5. march 2016 at 10:34 | Posted by: Ivet |  RECENZIE [Ivet]

Hoovey: The Movie

Originální název: Hoovey
Režie: Sean McNamara
Hl. Role: Cody Linley, Alyson Stoner

Délka: 1 h 30min
Žánr: rodinný
Rok vydání: 2015 / USA

Děj filmu:
Film Hoovey (inspirovaný skutečným příběhem) vypráví o rodině Elliottových, která žije na Středozápadě a vlastní rodinnou farmu. Jeff a jeho manželka Ruth mají dvě dospívající děti, dceru Jen a syna Erica, kterému říkají "Hoovey". Hoovey navštěvuje střední školu, kde hraje basketbal a jeho snem je se dostat do basketbalového týmu. Během jednoho tréninku utrpí silný náraz do země a musí být převezen do nemocnice. Lékaři mu nachází na mozku nádor. a proto musí podstoupit operaci, která s sebou přináší riziko, které může Hooveyho ohrozit na životě, zbavit schopnosti chodit či mluvit. Operace dopadne úspěšně, ale se spoustou následků, které Hooveyho zbavují možnosti dále se věnovat basketbalu.

Také přichází zadlužení rodiny, kvůli nezaplacené účty za lékařskou péči. Hoovey i přes tyto překážky nepřestává vzdávat a snaží se za pomocí jeho rodiny a přátel vrátit zpět svůj život a splnit si svůj sen ...

Můj názor na film:
Film "Hoovey" v hlavní roli Cody Linley, mě zaujal především velmi silným a emotivním příběhem, který je navíc inspirován skutečnou událostí. Při sledování filmu jsem se od něj nemohla odtrhnout, až do samotného konce jsem totiž netušila, zda to s Hoovey nakonec dopadne dobře, jelikož i v posledních minutách se mohlo něco stát ... Film byl svým způsobem také velmi inspirující. Hoovey přišel skoro o schopnost chodit, měl zhoršený zrak i mluvení a i přesto, že se mu nádor po operaci mohl klidně vrátit, se nevzdával svého snu a učil se znovu chodit, začal cvičit a chtěl se dostat zpět do basketbalového týmu. Dále bych vyzdvihla to, že se mi moc líbilo to rodinné pouto, které měla rodina mezi sebou. I když rodinu postihovaly dluhy, zůstávali při sobě, společně se snažili vydělat další peníze, společně pomáhali Hooveymu cvičit, učit se a navzájem se podporovali i v těchto těžkých chvílích. V některých částech mě příběh opravdu dojímal a moc jsem si sledování tohoto filmu užila. Všem, kteří mají rádi takový typ příběhu, kde si člověk nepřestává i přes všechny překážky splnit svůj sen určitě doporučuju.

"Believing makes it possible, Faith makes it real."

Hodnocení IMDb: 5.4/10
Mé hodnocení: 8.5/10

Koukni na film online zde: Hoovey: The movie (pouze v angličtině)