May 2016

10 tipů co dělat při cestě MHD

29. may 2016 at 15:03 | Posted by: Ivet |  OSTATNÉ [Ivet]
Každý z nás měl už jistě příležitost jet autobusem, vlakem, tramvajkou nebo i trolejbusem ať už do školy, nebo někam na výlet či dovolenou. Já osobně denně dojíždím do školy hodinu autobusem a často se stává, že se nudím, nemám co dělat a cesta je pro mě nekonečná. Proto jsem si našla pár činností, které při cestě dělám a jí si pro Vás připravila článek právě na toto téma, kterým je: "10 tipů co dělat při cestě MHD".

1. POSLECH HUDBY:
Myslím, že tento tip, zná naprosto každý, protože je to nejčastější činnost každého během jízdy MHD. Chytrý telefon, nebo mp3 přehrávač vlastníme každý a taktéž hudbu máme rádi téměř všichni. Je super se odreagovat od okolního světa, hluku, šumu a zaposlouchat se do svých oblíbených písniček. Cestá utíká mnohem rychleji.

2. ČTENÍ KNIH:
Když jsem se bavila s pár přáteli, přišlo jim to jako nesmysl, protože potřebují při čtení klid, který při cestě autobusem, určitě nemáme. Mě osobně nedělá problém číst si během mé cesty a v poslední době jsem si čtení moc oblíbila. Když je kniha zajímavá a napínavá, dokážete odpoutat od okolního světa, dokonce mám takový pocit, že mi cesta utíká rychleji s knihou v ruce než poslouhání hudby.

3. SPÁNEK:
Sedíte v autobuse, koukáte z okna a najednou si uvědomíte, že už jste dávno na jiném místě, jelikož se Vám zavřely oči a vy jste usli. Ano i mě se o stává i proti mé vůli. Kolikrát si jen tak sedím, protože mě den tak unaví, že nemám náladu na čtení nebo písničky a zkrátka usnu. Myslím, že takto uteče cesta nejrychleji, ale dávejte si pozor, aby jste nepřejeli svou zastávku.

4. UČENÍ A ÚKOLY:
Když je nejhůře a až ráno si vzpomenete, že v ten určitý den píšete test, podstoupíte i tuto variantu a tím, je snažit se doučit při cestě do školy vše co jste promeškali. Horší je, když tu příležitost nemáte a musíte to zvládnout až ve škole.

5. PSANÍ ČLÁNKŮ:
Tato rada je především pro nás blogery. Většina mých článků vzniká právě při cestě autobusem, hlavně ty osobnější a tématické stejně jako tento. Ze školy přijíždím většinou až k večeru a nemám moc času doma už nic vymýšlet a tak si ráda načnu článek při cestě autobusem domů, pak už stačí jen článek přepsat a vydat.


My Top10: April 2016 | Once Upon a Time, Studying, Sleeping .... and more

21. may 2016 at 21:41 | Posted by: Ivet |  OSTATNÉ [Ivet]
the maze runnerbookgame of thronesgarnier

My Top10: April

Po delším čase jsem si pro Vás připravila nový článek. Omlouvám se, že dlouho článek nevyšel, zdá se, že blogy, školu, osobní čas a své povinnosti stále neumím skloubit a musela jsem vynechat zdejší aktivitu. Proto jsem zde s novou Top10 za měsíc duben. Během měsíce března se toho moc zajímavého neudálo a tak tento měsíc vynechávám a rovnou píšu mou Top10 za měsíc duben i když je už opět skoro konec května. :D

1. Nejlepší zážitek | Výlet na Javorník
Venku jen trošku vylezlo Sluníčko a já se začala věnovat svému velkému koníčku a to je turistika. Ráda chodím na výlety, hlavně do hor, a po různých rozhlednách od kud je vždy překrásný výhled. Hned jde vidět jak je náš svět velký a krásný. Je tu toho tolik k vidění. Kromě Javorníku jsme byla také na jedné rozhledně (teď si nemůžu vybavit jméno) a v neposlední řadě na 10km pochod kolem našich blízkých měst.

2. Film | Twilight Sága
Stmívání je film, který na jednu stranu opravdu nemám ráda, ale také zbožňuju. Nedávno jsem večer koukala na telku a zrovna dávali Stmívání a i když jsem se na něj dívat nechtěla, nakonec jsem se dodívala až do konce a poté pustila hned další díl. Vlastně mě ten film, nezaujal tolik ani dějem a příběhem, ale moc jsem si oblíbila roli Jacoba. Vlastně jsem si to nechala puštěné jen kvůli němu :D. Je mi v celém filmu ten nejsympatičtější a já mu vždy fandila aby nakonec byl právě on s Bellou. Jste všichni Edward Team nebo se tady najde i Jacob team kde patřím já?

3. Kniha | Školní učebnice
Mé aktivní čtení které začalo v novém roce mě rychle přešlo a na čtení nemám tolik času. Během dubna i března jsem nečetla nic jiného než školní učebnice, které ani nečtu, ale spíše v nich jen listuju a podtrhávám důležité věci.

4. Seriál | Once Upon A Time
Skončilo vysílání The Walking Dead s velmi otevřeným koncem, asi mě chtěli opět naštvat :D a tak jsem si našla novou zábavu a začala koukat na seriál "Bylo Nebylo". Jedná se o pohádkovo-filmový seriál, kde zlá královna zakleje pohádkové postavy do normálního světa lidí a seriál zachycuje děj z normálního i pohádkového světa. Mě osobně se líbí moc originalita seriálu, protože žádný seriál z tohoto prostředí ještě nebyl a nechybí mu ani napětí, při kterém se klidně dokážu koukat i celý den na další a další díly.

5. Písnička | Hailee Steinfeld - Rock Bottom ft. DNCE
Píseň Rock Bottom, jsem poprvé slyšela když s ní Hailee a skupina DNCE vystupovali v show Good Morning America. Po prvním poslechu se mi moc zalíbila. Má moc pěknou melodii a Hailee jsem si jako zpěvačku oblíbila a Joe Jonas znám už od dob Jonas Brothers. Později vyšel i tento krásný klip a píseň si v poslední době pořád pouštím dokola."You hate me now and I feel the same way, You love me now and I feel the same way"...