10 tipů co dělat při cestě MHD

29. may 2016 at 15:03 | Posted by: Ivet |  OSTATNÉ [Ivet]
Každý z nás měl už jistě příležitost jet autobusem, vlakem, tramvajkou nebo i trolejbusem ať už do školy, nebo někam na výlet či dovolenou. Já osobně denně dojíždím do školy hodinu autobusem a často se stává, že se nudím, nemám co dělat a cesta je pro mě nekonečná. Proto jsem si našla pár činností, které při cestě dělám a jí si pro Vás připravila článek právě na toto téma, kterým je: "10 tipů co dělat při cestě MHD".

1. POSLECH HUDBY:
Myslím, že tento tip, zná naprosto každý, protože je to nejčastější činnost každého během jízdy MHD. Chytrý telefon, nebo mp3 přehrávač vlastníme každý a taktéž hudbu máme rádi téměř všichni. Je super se odreagovat od okolního světa, hluku, šumu a zaposlouchat se do svých oblíbených písniček. Cestá utíká mnohem rychleji.

2. ČTENÍ KNIH:
Když jsem se bavila s pár přáteli, přišlo jim to jako nesmysl, protože potřebují při čtení klid, který při cestě autobusem, určitě nemáme. Mě osobně nedělá problém číst si během mé cesty a v poslední době jsem si čtení moc oblíbila. Když je kniha zajímavá a napínavá, dokážete odpoutat od okolního světa, dokonce mám takový pocit, že mi cesta utíká rychleji s knihou v ruce než poslouhání hudby.

3. SPÁNEK:
Sedíte v autobuse, koukáte z okna a najednou si uvědomíte, že už jste dávno na jiném místě, jelikož se Vám zavřely oči a vy jste usli. Ano i mě se o stává i proti mé vůli. Kolikrát si jen tak sedím, protože mě den tak unaví, že nemám náladu na čtení nebo písničky a zkrátka usnu. Myslím, že takto uteče cesta nejrychleji, ale dávejte si pozor, aby jste nepřejeli svou zastávku.

4. UČENÍ A ÚKOLY:
Když je nejhůře a až ráno si vzpomenete, že v ten určitý den píšete test, podstoupíte i tuto variantu a tím, je snažit se doučit při cestě do školy vše co jste promeškali. Horší je, když tu příležitost nemáte a musíte to zvládnout až ve škole.

5. PSANÍ ČLÁNKŮ:
Tato rada je především pro nás blogery. Většina mých článků vzniká právě při cestě autobusem, hlavně ty osobnější a tématické stejně jako tento. Ze školy přijíždím většinou až k večeru a nemám moc času doma už nic vymýšlet a tak si ráda načnu článek při cestě autobusem domů, pak už stačí jen článek přepsat a vydat.6. SROVNÁVÁNÍ MYŠLENEK:
Občas je důležité si v hlavně utřídit po náročném dni myšlenky, promyslet si pár věcí a mě občas pomáhá jen tak koukat z okna při jízdě v autobuse, pozorovat přírodu a přemýšlet, uvědomíte si tak spoustu věcí.

7. POVÍDÁNÍ SI S PŘÍSEDÍCÍM:
Abych se přiznala, tak toto není zrovna můj šálek kávy, ale párkrát se mi stalo, že si ke mně sedla nějaká paní či pán a začali si se mnou povídat. Navázali konverzaci a byli by schopni si se mnou povídat i celou cestu. Občas je to fajn zpříjemnit si cestu popovídáním si, ale když se lidé začínají ptát na příliž osobní věci, tak už to fajn moc není.

8. HRANÍ HER NA MOBILU:
Když jsem byla menší, nechtěla jsem číst knížky, ani se učit a tak jsem si to nahrazovala jinou zábavou a to je hraní her na mobilu. Znáte hru PixWord? Byly časy, kdy jsem se od té hry nemohla odpoutat a a hrála jsem jí pořád i v autobuse.

9. KOUKÁNÍ NA OSTATNÍ:
Možná se divíte, proč to sem vůbec píšu, protože to není nic hezkého, ale občas to uděláme každý, třeba i neúmyslně, když vás upoutá téma něčího rozhovoru. Poslouchání cizích rozhovorů, koukání co dělají ostatní atd., ale ne vždy to může mít špatné, já občas koukám na řidiče jak prodává lístky, ty nové systémy v autobusech mi přijdou hodně složité a jsou mi stále záhadou. :D


10. KOUKÁNÍ NA FILMY:
Jako poslední tip je koukání na filmy, který bych doporučila už na delší cestu, někam na dovolenou, kdy cestujete už delší čas např. 3-4 hodiny. Vezměte si notebook, nahrajte si do nich pár svých oblíbených filmů a máte o zábavu postaráno. V některých cestovkách už mají zařízené televize, ve kterých během jízdy pouštějí filmy.

A jaká činnost během cesty MHD je vaše oblíbená ?
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Beatricia Beatricia | Web | 30. may 2016 at 12:18 | React

To je skvělý článek, nic nebylo opomenuto. Já bydlím v Praze, takže MHD si užiju do sytosti. Snažím se posadit, vypnout myšlenky a zavřít oči. Co nejvíce se odreagovat a nevšímat si okolí. Tak si i trochu odpočinu. ☼☼☼

2 strawberrymachine strawberrymachine | Web | 31. may 2016 at 17:08 | React

Je to skvěle napsané :)

3 Monica. Monica. | Web | 28. june 2016 at 18:48 | React

K tomu koukání na ostatní - sama absolutně nesnáším, když na mě někdo kouká, ale já vždycky koukám na všechny. Prostě mě to strašně baví. Odhadovat, jaký ten člověk je, co zažil, jak žije... Jsem nenapravitelná :D

4 Alex Alex | Web | 26. july 2016 at 9:56 | React

Většinou něco poslouchám, nebo koukám z okna a přemýšlím a snažím se urovnat si myšlenky :D Ale když mám delší cestu, koukám buď na filmy (Student Agency) nebo si snažím číst (vlak) - bohužel to zvládám jen když jedu sama, protože mi prostě přijde blbé nevšímat si svých kamarádů/rodiny :D I když těm je moje činnost mnohdy úplně ukradená :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement