Moje dovolená 2016: Slovenský ráj | Slovensko

18. august 2016 at 21:16 | Posted by: Ivet |  DENNÍK [Ivet]
Slovensko je jedno z míst kam se moc ráda vždy vracím, nejen, že je tam spoustu krásných míst k vidění, já si především užívám výlety po horách, ale také jsou tam moc příjemní lidé a kolikrát se tam cítím příjemněji než u nás v Česku. Na týdenní dovolené jsem tam byla naposledy před dvěmi lety a letos jsme se s rodinou rozhodli na pár dní vrátit.

Sobota: 6.8.2016
Den začínal okolo páté hodiny ranní, jelikož nás čekala dlouhá asi 4 hodinová cesta na Slovensko. Bohužel nám počasí ze začátku moc nevyšlo a vyjížděli jsme za deštivého počasí. Protože cesta byla daleká, rozhodli jsme se navštívit během cesty dvě jeskyně. První zastávka byla u Demanovské Jaskyňa Slobody. Dojeli jsme na parkoviště, které bylo téměž plné a parkovné, bylo skoro dražší než samotný vstup, ale ani to nás neodradilo, jelikož jsme se moc těšili. Jeskyně byla opravdu krásná, a ani tam nebyla velká zima. Prohlídka trvala přibližně hodinu, okolo bylo spoustu krápníků, malých potůčků kolem a také jsme se dozvěděla, že se tam natáčela pohádka Sůl nad zlato, kterou určitě všichni znáte. Druhou zastávkou byla Dobšinská ľadová jaskyňa. Byla to první ledová jeskyně, ve které jsem byla a musím říci, že se mě osobně líbila více než ta první, jelikož ledových jeskyní je docela málo a pro mě to bylo něco vyjímečného. Po těchto výletech jsme k večeru zamířili k hotelu Telgárt, který jsme měli pronajatý a po těžkém dni jsme si pustili Olympijské hry a už jen odpočívali.

Neděle: 7.8. 2016
Předtím, než jsme vyjeli na tuto dovolenou na Slovensko jsme se na internetu dočetla, že každou první neděli v měsíci mají na Spišském hradě vstup zdarma. Řekli jsme si, že by to stálo za to zkusit a přijet tam, zda je to pravda. Sotva jsme došli k hlavní bráně, už nás uvítal milý pán, který nám tedy potvrdil, že vstup je zadarmo, na samotném hradě probíhala různá vystoupení, ukázky toho jak se vyrábí z keramiky a spoustu dalšího. Mohli jsme se také zúčastnit prohlídky s průvodcem a nebo sami projít celým hradem. Tento výlet byl naprosto fantastický, musím říci, že ze všech hradů, na kterých jsem byla se mi tento líbil nejvíce. Byl velký, spousta prostoru k projití, věže s úžasným výhledem na Tatry. Za mě to byl top výlet za celou dovolenou a určitě doporučuji si tam zajet. Při cestě zpět do hotelu, jsme si řekli, že se chceme ještě kouknout k Vysokým Tatrám, ale dojeli jsme k takovému místu, kde bylo taková spousta lidí, že jsme se otočili a vrátili na hotel.
Pondělí: 8.8. 2016
I když nás velká spousta lidí a turistů odrazovala od toho aby jsme jeli do Vysokých Tater, přece jen jsme se tento den rozhodli strávit právě tam. Chtěli jsme vyjít na nějaký nejvyšší vrchol, ale jelikož byl taťka po operaci kolene, zašli jsme jen na menší trip do Štrbského plesa. Šli jsme asi 4km po turistické značce, až jsme došli k vodopádu, který nese název "Skok". Počasí se nám opravdu vyvedlo a po celou cestu nám svítilo sluníčko. Ještě jsem zapomněla na velkého živého plyšového medvěda, který byl u vstupu a fotil se tam s dětmi. Na všechny byl milý a mával na mě. :D Když se vrátím zpátky k podstatě výletu, celkem jsme ušli nějakých 7km, což byla opravdu pěkná procházka a myslím, že celé rodině prospěla.

Úterý: 9.8. 2016
Po náročným dnu, nás čekal ten poslední - úterý, kdy jsme se sbalili a museli opustit hotel a čekala nás cesta domů. Cestou jsme se ovšem ještě zastavili u jednoho hradu, kterým byl hrad "Strečno". Upřímně, hned na začátku jsme se rozčílila. Rodiče koupili rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti do 15 let. Řekla jsme si: "To vážně vypadám na 15 let ?" Trošku mě to rozčílilo a zároveň urazilo, to té prodavačce opravdu přišlo, že mi je tak málo (mimochodem je mi 20). Víceméně, je to její chyba, že si to nezkontrovala, ale v tu danou chvíli, mě to docela urazilo. :D, Když se vrátím k samotnému hradu, moc se mi tam nelíbilo. Prohlídka byla celkem nudná a nepřišlo mi na něm nic zajímavého. To se však změnilo, když na konci prohlídky nám průvodkyně vykládala jaké filmy se tam točily a zmínila můj oblíbený film Dračí srdce. Znáte ? Prvně se mi tomu nechtělo věřit, ale pak jsme si to na internetu potvrdila a měla jsme radost, vůbec bych netušila, že by se takový film mohl točit na Slovensku.

Tímto výletem končila naše dovolená na Slovensku, která navazovala pár dní poté co jsme byli na týden u nás v Česku, kdybych to měla srovnat, více jsme si to užila na Slovensku a určitě to byla vydařená dovolená. A jak jste si prázdniny užili vy ? Jaká zajímavá místa jste navštívili ?
 

1 person judged this article.

Comments

1 Elík Elík | Web | 20. august 2016 at 10:23 | React

Tak je vidět, že sis dovolenou užila. Já pět let jezdila taky na Slovensko přesněji do Piešťan:). Je to tam vážně nádherný:)... No hele taky mě to vždycky urazí, když mi dávají levnější vstupný než doopravdy můj věk odpovídá. Bude mi tedy 17 let, coš já absolutně nevypadám, tak vždycky aby rodiče ušetřili taky mi dají vstupné do 15 let. Což na jednu stranu ušetří ale mě to uráží :D. Jinak jsem si pěkně početla. Budu se těšit na příští článek:).

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama