November 2016

Diary: Vánoce přicházejí | Advent 2016

27. november 2016 at 21:25 | Posted by: Ivet |  DENNÍK [Ivet]
Krásný den přeji a po delší době Vás všechny, kdo sem zavítali vítám u nového článku. Cítím se trošku trapně, jelikož poslední článek byl z letních prázdnin a na to navážu hned článkem o Vánocích, ale ráda bych tomuto tématu věnovala pár řádků a podělila se o své pocity.

Dnešním dnem začíná advent, u nás doma již hoří první svíčka na adventním věnci a už i já pomalu padám a nechávám se strhnout vánoční atmosférou která už nějakou dobu vládne všude okolo. Kouzlo Vánoc mě už zasáhlo asi před dvěma / třemi týdny když u nás začal poprvé padat sníh. Já mám moc ráda zimní období, protože přece jen svět je něčím jiný a jedinečný. Všude okolo je bílo, nastávají nejkrásnější svátky v roce, ve které rodiny tráví čas společně a vše to budí takovou tu kouzelnou atmosféru. Letos se mi podařilo první sních prožít venku a byl to nádherný pocit. Nikdy v životě se mi ještě nepoštěstilo být venku, když začne padat první zimní sníh. Pro mě to byl opravdu moc krásný pocit. Bohužel asi po dvou dnech sníh roztál a na pár dní k nám přišlo opět docela teplé podzimní počasí.


Nicméně už venku opět začíná trochu přituhovat a i když se to nezdá už zbývá 25. dní do samotných Vánoc. To je docela krátká doba a já nemám ještě vůbec koupené dárky a to jsem si myslela, že letos budu stíhat a mít do prosince vše hotovo. Naštěstí už mám něco vyhlédlé a zbývá to jen koupit. Co vy máte už nakoupené nějaké Vánoční dárečky, využli jste slev během "Black Friday" ? Letos mě docela překvapilo, kolik obchodů mělo tyto slevy. Vím, že v Americe je tento den velmi populární, ale u nás jsem ještě neviděla takové šílenství. Docela mě překvapilo, že u nás tolik obchodů mělo takové slevy a všude bylo plno lidí. Nepamatuji si, že minulý rok se to tak hodně prožívalo jako letos.

Vím, že do Vánoc je pro někoho ještě dlouhá doba, přece jen je ještě měsíc listopad a zima oficiálně začíná až v druhé polovině prosince, ale i tak by mě zajímalo, zda už se také chystáte na Vánoce jako já. Už máte zapálenou první svíčku na adventním věnci nebo nakoupené dárky ? Jak na vás celkově působí tento adventní čas ?