December 2016

Šťastné a Veselé Vánoce !!

24. december 2016 at 9:00 | Posted by: Ivet & Adri |  ZA NÁS OBOCH [Ivet] & [Adri]

Krásný Vánoční den přeji všem co se dostali ke čtení tohoto krátkého přáníčka.

V tomto článku bych Vám ráda popřála za mě i Adriho Šťastné a Veselé Vánoce. Užijte si tyto kouzelné svátky a nejkrásnější dny v roce v pohodlí a za přítomností svých rodin a nejbližších přátel.

Pokud jste se do dnešního dne stresovali nakupováním dárků v přeplněných obchodech, pečením cukrovím, zařizováním dalších věcí souvisejících s Vánocemi. Dnes už vydechněte. Pusťte si Vánoční písničky, zapalte si oheň v krbu, nebo svíčku a uveďte se do pohody. Pojídejte vánoční cukroví a koukejte na pohádky. K večeru si dejte dobrou Štědrovečerní večeři a čekejte na Ježíška. :)

Zkrátka dělejte dnes věci které vás naplňují a z kterých máte radost. Vánoce jsou tu od toho, aby jste prožili ty nejkrásnější okamžiky a není to jen o tom rozbalit si pod stromečkem dárek. Je to o tom, potěšit své nejbližší svou přítomností, svým láskyplným duchem a podělit se o své potěšení a radost s ostatními. Alespoň v tomto především by mělo spočívat to pravé kouzlo Vánoc.

Šťastné a Veselé Vánoce přeje Ivet & Adri.

"Ten, kdo nemá Vánoce v srdci, je nikdy nenajde ani pod stromkem." - Roy L. SmithDiary: Coca Cola & Kamion Tour | Advent 2016

23. december 2016 at 20:41 | Posted by: Ivet |  DENNÍK [Ivet]
Krásný zimní den přeji. Venku to tak sice nevypadá, ale 21. prosince nám začal Zimní slunovrat. I když teplota venku by tomuto zimnímu období občas odpovídala, sníh na který jsem se tak těšila stále v nedohlednu. Opravdu bych letos chtěla prožít krásné bílé Vánoce, které už tady pár let nebyly, ale nějak se veškerá moje naděje vytrácí pryč.

Měsíc prosinec je pro mě letos opravdu akční. Ani si nepamatuji, kdy jsem v tento krásný Vánoční čas měla tolik nabitý program. Kromě neustálého nakupování dárků, pečení cukroví a Vánočního úklidu jsem navštívila pár zajímavých míst a jeden ze svých zážitků bych vám ráda přiblížila.

Jak si z názvu můžete přečíst byla jsem se podívat na Coca Cola Kamion. Už loni, když měl kamion během svých zastávek přijet i do města nedaleko mého bydliště, jsem se chtěla jít na něj podívat, ale z důvodu, který si momentálně nevybavuji to nevyšlo. Proto jsem se to letos pokusila napravit a konečně jsem viděla ten legendární Coca Cola kamión z jedné z mých nejoblíbenějších vánočních reklam.

Když jsem vcházela na náměstí, kde kamion stál, bylo to přesně takové jak jsem si to představovala. Byl krásně osvětlený, začal i trošku padat sníh a nabudilo to ve mě tu pravou Vánoční atmosféru. Když jsem ho však obešla dokola, už jsme tak veselá nebyla. Vůbec jsem nečela takový velký počet lidí. Ve velkých městech se to dá očekávat, ale vzhledem k tomu, že to bylo v tak malém městečku jsem s tímto nepočítala.


Já nemám ráda, když je hodně lidí na jednom místě, ale na této malé akci to nebyl ten hlavní faktor, který mě odradil. Když jsem se tam chystala, představovala jsem si to, tak že se v kamiónu bude v jedné části prodávat Coca Cola, nebo nějaký merch a v druhé části se budou moci děti fotit se Santou. Alespoň tak jsem si to přečetla na internetu.

Bohužel to bylo trošku jinak a to mě docela nepotěšilo a možná spíše zklamalo. Kamión byl z jedné strany otevřený a v něm to vypadalo jaká malá místnost, kde seděl Santa Claus a jeho pomocníčci. Malé děti se s ním mohli jít vyfotit, což mi přišlo super, ale během focení tam také probíhalo nějaké losování, přispívání na nějakého nemocného chlapečka a neustále se tam ti pomocníčci překřičovali někoho volali a přišlo mi to jako jeden velký chaos a zmatek. Navíc chtěli vyvolat co nejvíce dětí a tak vše probíhalo velice rychle, že jsem to vše ani nestíhala zpracovávat.

Jelikož jsem na akci nedorazila úplně v přesný čas kdy tam kamion přijížděl, ale asi o 10 minut později. Blíže k samotnému pódiu jsem se vůbec nedostala a tak jsem seledovala probram jen z povzdáli. Alespoň jsem si vzala ponaučení, že mám chodit v čas.

Když bych měla vše shrnout do závěru. Jsem ráda, že jsem měla možnost se jít kouknout na tuto menší akci, bylo to opět něco, co jsem dříve neviděla, ale jednou mi to stačilo a příště už si tuto akci nezopakuji.

My Top10: November 2016

2. december 2016 at 17:00 | Posted by: Ivet |  OSTATNÉ [Ivet]
the maze runnerbookgame of thronesgarnier

My Top10: NOVEMBER

Rozhodla jsem se po dlouhé pauze, která tady byla častěji přispívat i zde na blog, a proto dnes pro Vás mám článek o mých oblíbených věcech za uplynulý měsíc listopad.

1. NEJHEZČÍ ZÁŽITEK | První sníh
Jak jsem se již zmiňovala v předchozím článku, můj nejkrásnější zážitek byl letošní první sníh. Já mám zimní období moc ráda a tak mě potěšilo, Když začal padat první sníh a já zrovna byla venku. Začlo krásně sněžit, nebylo to žádné mrholení s deštěm, ale padaly krásně bílé vločky a pomalu všechnu zem a trávu začínala pokrývat bílá barva. Bohužel po pár dnech sníh opět roztál, ale věřím, že letos se dočkáme i bílých Vánoc.

2. FILM | Snow Girl And The Dark Crystal
Věřím, že tento název filmu Vám nic říkat nebude. "Snow Girl And The Dark Crystal je film natočený v Číně a není přeložen ani do češtiny a myslím, že ani do angličtiny. Byly však k dispozici české titulky a tak jsem neváhala a film si pustila. Film vypráví o době, kdy se svět lidí, Bohů a démonů začíná propojovat. Do města zvané Hu se dostává do nebezpečí a tak Bohové poslali do tohoto města osobu, která je bude chránit. Ovšem démoni se snaží získat nazpět krystal a dochází v rozporu a válce mezi Bohy a démony. Zde si můžete pustit video, které mě na tento film upoutalo. Film se bude určitě líbit všem, kteří mají rádi filmy s fantasy tématikou.

3. KNIHA | The Maze Runner
Filmová série Labyrint je jedna z mých oblíbených a tak jsem se rozhodla pořídit si i všechny knížky. Začala jsem číst první díl "Labyrint - Útěk" a prozatím jsem nadšená. Ještě se mi nestalo abych u knížky byla tak napjatá. Líbí se mi, že se v příběhu stále něco děje, panuje tam napjetí a tak se mám stále na co těšit. Dále se mi líbí, že si nějaké momenty můžu spojit s momenty ve filmu a proto se mi i kniha lépe čte. Jsou tam však i menší odlišnosti oproti filmu a tak se nemusíte bát, že by vás kniha nudila, pokud jste již viděli film.

4. SERIÁL | The Walking Dead
Do vysílání se konečně dostaly nové díly seriálu "The Walking Dead", který již vysílá již 7. sérii. Poslední vysílání skončilo tak napínavě, že jsem jen odpočítávala dny, kdy uvidím další díly. Nechci spoilerovat, pro ty, kteří se třeba nedívají a chtěli by. Mám z nové řady docela trauma a dost mě některé okamžiky zasáhly. Také jsem některé situace nečekala a je tam pár nových věcí, které mě osobně příjdou přehnané. Zatím si nejsem jistá, zda mě nové díly zklamaly, nebo ne. Dávám tomu volný průběh.

5. PÍSNIČKA | Little Mix - Shout Out To My Ex
Little Mix a jejich nejnovější videoklip k písničce "Shout Out To My Ex" sice vyšla na konci října, ale já jí za minulý měsíc slyšela nesčetněkrát. Skupina opět ukázala svou holčičí sílu. Moc se mi líbí melodie písničky, především ten refrén. Písnička je velmi chytlavá a vždy mám chuť tančit a zpívat, když jí slyším. :)