March 2017

Music video of the day #001 | Ariana Grande ft. John Legend - Beauty and the Beast

11. march 2017 at 21:09 | Posted by: Ivet |  HUDBA [Ivet]
Disney pohádka Beauty And The Beast, v překladu Kráska a Zvíře je jedna z mých nejoblíbenějších kreslených pohádek. Pro rok 2017 si tvůrci rozmysleli, že natočí novou verzi a tentokrát ve filmovém zpracování, kde si hlavní hrdinku Belle zahraje hereček Emma Watson, kterou můžete znát z filmové série Harry Potter.

Ústřední píseň nese stejnojmenný název "Beauty and the Beast". Tento krásný taneční ploužák v původní verzi nazpívala Celine Dion s Peabo Bryson. Pro filmovou novinku jí přezpívali mí oblíbení zpěváci Ariana Grande a John Legend, čímž mi udělali neskutečnou radost a rovnou k singlu natočili i krásný videoklip, který je natočený na zámku, kde probíhalo samotné natáčení filmu. Oba zpěváci jsou krásně oblečení. Ariana vypadá jako princezna a princ John hraje na klavík. Jejich záběry střídá tanec Krásky a Zvířete. Klip je kouzelný, pohádkový a moc krásně zpracovaný. A co vy, máte také svou oblíbenou písničku z pohádky či filmu?

"Certain as the sun Rising in the east,
Tale as old as time Song as old as rhyme
Beauty and the beast."


Labyrint:Útěk - kniha | Recenze

8. march 2017 at 17:37 | Posted by: Ivet |  RECENZIE [Ivet]

LABYRINT: Útěk

Originální název: The Maze Runner
Autor: James Dashner
Vydavatelství: Euromedia Group k.s, Yoli

Počer stran: 360
žánr: sci-fi, fantasy
rok vydání: 2009/ 2014 (ČR)

Obsah knihy:
Když se Thomas probudí ve výtahu, nepamatuje si nic než své křestní jméno. Nemá žádné vzpomínky na rodiče ani na domov a netuší, jak se dostal tam, kde je. Jeho paměť je prázdná. Není však sám. Když se výtah otevře, Thomas zjistí, že má kolem sebe chlapce, kteří ho vítají na Place, širokém prostranství uzavřeném vysokými kamennými zdmi. Placeři, jak si jeho obyvatelé říkají, nevědí, proč nebo jak se tam ocitli. Kam jejich paměť sahá, vědí jen to, že každý den se otevřou kamenné brány do labyrintu, jenž je obklopuje. A stejně tak se každou noc pevně zavřou. Jednou za měsíc přiveze výtah nového chlapce. A nikdo nechce zůstat v labyrintu po setmění. Thomasův příchod Placeři očekávali. Ale další den se objeví dívka - vůbec první, která na Plac dorazila. A ještě překvapivější je zpráva, kterou jim doručí. Placeři byli vždy přesvědčeni, že když se jim podaří bludiště kolem Placu vyřešit, najdou cestu domů... ať je to kdekoli. Ale čím dál více se zdá, že labyrint řešení nemá. Po příchodu dívky si Thomas najednou začne připadat jiný. Něco mu říká, že by mohl znát některé odpovědi - kdyby našel způsob, jak se dostat k tajemstvím uzamčeným ve své mysli.
- popis z přebálky knihy

Můj názor na knihu:
Celou čtyř-dílnou knižní sérii knih od Jamese Dashnera jsem si pořídila potom, co jsem shlédla film Labyrint: Útěk, který byl natočen na základě této knižní předlohy. Film mě jako fanouška fantasy ohromil a proto jsem se rozhodla si přečíst i samotnou knihu. Nejprve tedy tohoto prvního dílu: Od samého začátku, kdy Thomas vyjíždí výtahem do Placu, kniha neustále udržuje to správné napětí, které vás přiměje číst dále a dále a to i přesto, že některé pasáže byly až moc do podrobna popisované a zdlouhavé. Kdybych měla tu příležitost si najít dostatečný čas, rozhodně bych jí dokázala přečíst najdnou celou. Kromě jiné, v knize je spoustu sympatických postav, které jsou důkladně popsány a každý si tam najde oblíbence. Jediné co bych vytkla je úplný závěr knihy, který mi přišel trošku chaotický a rychlý. Ale očekávám, že v začátku druhé knihy bude opět trošku detailnější popis. Celkově bych knihu hodnotila pozitvně, je čtivá, poutavá a určitě bych jí mohla jen doporučit.

Srovnání s filmovou verzí:
Jak už jsem zmínila výše jako první jsem viděla filmovou verzi dílu Labyrint: Útěk. Už po zkouknutí filmu jsem byla velká nadšenkyně této série a film viděla hned několikrát. Co se týká srovnání, docela mě kniha překvapila. Očekávála jsem, že děj bude hodně podobný na film, ale v mnoha pasážích se kniha s filmem rozchází, což je dobrý způsob jak v knize zaujmout (nebo opačně). Samotná hlavní dějová linka je stejná, ale v knize je mnoho dalších dodatků a rozšířených situacích.

Nechci vám úplně spoilovat co všechno se tam liší, ale hlavní rozdíl je v tom, že v knize je popsáno o dost více dní strávených v Labyrintu o proti filmu, a také některá z hlavních postav nepříjde v knize o život, zatímco ve filmu ano. Kniha je skvělým doplněním filmu, pokud vám ve filmu nebylo něco jasné, kniha vám to vše objasní. Také je skvělé, že některá přímá řeč herců je stejná jako ve filmu, což já vždy hodnotím pozitivně, jelikož si vždy film hned připomenu.

Ráda bych zakončila recenzi citátem z knihy: "Jestli se nebojíš, nejsi člověk."

Hodnocení databáze knih: 86%
Mé hodnocení: 90%

Téma týdne: "Před usnutím"

5. march 2017 at 17:52 | Posted by: Ivet |  TÉMY TÝŽDŇA [Ivet]
V pokoji je naprostá tma a já jsem zachumlaná v pelíšku společně s mým malým mazlíčkem, který usíná během mého hlazení a šimrání ho za oušky. Zatímco to malé chundelaté stvoření poklidně usíná, mě se v hlavě promítá nespočet myšlenek nad uběhlým dnem, ale také nad tím nadcházejícím.

I přesto, že mé tělo je po celém dni unavené, moje mysl má na tuto situaci úplně jiný pohled. Můj mozek nechce odpočívat, ale naopak je plný elánu a neustále v něm probíhá jedna myšlenka za druhou. Nejprve jsem si myslela, že je to zapříčeněno tím vypitým energetickým nápojem, který si občas před spaním dala, ale děje se to i bez něj.
A co se mi těsně před usnutím honí hlavou?

Myšlenky na právě proběhlý den
Ať už úspěšný či trošku nevydařený. Rekapitulace přichází až večer, buďto se zavřenými oči a s dobrým pocitem pomalu usínám, a nebo naopak přemýšlím co stálo zatím, že ten den byl tak špatný. Mohla jsem něco změnit? Zachovat se určitých situacích jinak? Měla jsem něco říci, nebo udělat? I když den vrátit nelze, chci si uvědomit co všechno za ním stálo a poučit se pro příště.

Myšlenky na nadcházející den
Co budu zítra dělat? Čeká mě důležitá zkouška, co když u ní neuspěju? Mám pohovor či schůzku, co jim budu říkat? Čeká mě narozeninová oslava, budu se tam bavit, nebo naopak nudit? A takto bych mohla pokračovat. Nejsem člověk co dokáže z patra říci cokoliv, musím být alespoň trošku připravená na situace, které mohou nastat a tak mi nezbývá nic jiného, než si to den předem promyslet. Obzvlášť když je pro mě velmi důležitého nemůžu spát a přemýšlím co budu dělat.

Můj scénář k filmu
V tomto případě nevím jestli jsem zvláštní já, nebo to někdo z vás dělá také :D Teď už to tak často nedělám, ale asi rok zpátky jsem vymýšlela své verze filmu skoro pořád. Když zkouknu nějaký super film, představuju si, že jsem nějaká postava v tom filmu a buďto superhrdina, zloduch, nebo holka co se zamiluje do jejího oblíbence.

Melodie písničky neustále zní v mé hlavě
Jako velký milovník hudby se nenajde jediný den bez poslechu mých oblíbených písniček. Nejčastěji si je pouštím večer během práce na počítači. Občas se mi stává a myslím, že v tomto nejsem jediná, že mi začne hrát nějaká písnička v hlavě a nemůžu se toho zbavit. A to mě doprovází většinou když jdu spát. Já si ji nemůžu prozpěvovat během dne, mě začne probíhat v hlavě písnička až když zalehnu do postele. Tyto myšlenky jsou pro mě nejotravnější, protože se jich lze nejhůře zbavit.

Některé moje myšlenkové pochody jsou zvláštní a zdaleka jsem je nevyjmenovala všechny, ale i když stále nad něčím přemýšlím, nakonec příjde ta poslední myšlenka, při které upadám do hlubokého spánku a následně se probouzím do snu. Následujícího dne si nikdy však tuto poslední myšlenku před usnutím nepamatuju.

My Top10: February 2017

1. march 2017 at 18:45 | Posted by: Ivet |  OSTATNÉ [Ivet]
girlgilmore girls and book imageselena gomezbracelet

My Top10: ÚNOR

Ahoj, opět po více než dvou měsících. Mrzí mě, že jsem si nenašla ani chviličku na napsání úvodního článku a popřání všeho nejlepšího do nového roku 2017. Mojí prioritou je v poslední době fanblog, kde chci mít pravidelnou aktivitu. To ale neznamená, že chci tento blog opustit. Mám pár nápadů na články, jen je sepsat. Začneme něčím jednodušším a tím je moje top 10 za uplynulý měsíc. Tento týden se můžete těšit určitě i na článek na téma týdne, jelikož se mi téma zamlouvá mám k tomu co napsat.

1. NEJHEZČÍ ZÁŽITEK | Jarní procházka
Tento měsíc utekl a až teď si uvědomuji, že jsem ani nebyla na žádném výletě s rodinou, ani kamarády. Proto nejhezčí zážitek za tento měsíc bude jen takový obyčejný. V posledních pár dnech k nám do města přichází jaro a já mám moc ráda typické jarní procházky, kdy už svítí sluníčko a není velká zima. Jednu takovou jsem měla minulý víkend a užila jsem si ji. Doufám, že v následujícím měsíci budu mít něco lepšího a záživnějšího.

2. FILM | 16-Love
Tento film si oblíbí určitě všichni milovníci takových těch klasických "teenagerských" filmů. 16-Love, film natočený v roce 2012 vypráví o dívce jménem Ally Mash, která žije jen tenisem. Tato tenisová hvězda se během jednoho zápasu zraní nohu a musí zápas ukončit. Během léčby se seznámí s klukem jménem Farrell, který jí ukáže o co vše přišla, když se rozhodla soustředit pouze na její kariéru .... film je pouze v angličtině a můžete se na něj kouknout zde.

3. KNIHA | Labyrint: Útěk
Knižní sérii od Jamese Dashnera jsem už zde jednou zmínila a to i první díl "Labyrint: Útěk". Dala jsem si asi měsíční pauzu od čtení, ke kterému jsem se dnes vrátila a konečně jsem jí dočetla. I když je knížka podobná na filmovou verzi, udržela si mou pozornost a bavila mě. Už se těším až začnu číst druhý díl "Spáleniště: Zkouška".

4. SERIÁL | Gilmorova děvčata
Gilmorky mám komplet shlédnuté už několikrát, ale rozhodla jsem se koukat znovu a to v originálním znění, abych si zlepšila angličtinu a také si připomněla starší díly, jelikož v letošním roce vyšly zcela nové díly, které mám v plánu shlédnout a moc se na ně těším. Do sledování jsem se dala asi před dvěma týdny a už jsem u 3.série a musím uznat, že na angličtinu je tento seriál skvělý, protože spousta frází se tam opakuje a herci mluví jednoduchou mluvou, tudíž si z toho dost pamatuji.

5. PÍSNIČKA | Conor Maynard feat. The Vamps (Shape Of You by Ed Sheeran - SING OFF)
Písničku "Shape of You" od Eda Sheerana miluju. Touto peckou mě opravdu dostal a nemůžu jí dostat z hlavy, ale možná ještě více jsem si teď oblíbila nový SING OFF na tuto píseň od Conora Maynarda a skupiny The Vamps. Vlastně jde o to, že do melodie této písničky od Eda zpívají různé další populární songy a zní to fantasticky. Mezi další topky za tento měsíc dále patří nový song od Seleny Gomez a Kyga - "It Ain't Me" a také duet Taylor Swift a Zayna s písničkou "I Don't Wanna Live Forever".