Téma týdne: "Před usnutím"

5. march 2017 at 17:52 | Posted by: Ivet |  TÉMY TÝŽDŇA [Ivet]
V pokoji je naprostá tma a já jsem zachumlaná v pelíšku společně s mým malým mazlíčkem, který usíná během mého hlazení a šimrání ho za oušky. Zatímco to malé chundelaté stvoření poklidně usíná, mě se v hlavě promítá nespočet myšlenek nad uběhlým dnem, ale také nad tím nadcházejícím.

I přesto, že mé tělo je po celém dni unavené, moje mysl má na tuto situaci úplně jiný pohled. Můj mozek nechce odpočívat, ale naopak je plný elánu a neustále v něm probíhá jedna myšlenka za druhou. Nejprve jsem si myslela, že je to zapříčeněno tím vypitým energetickým nápojem, který si občas před spaním dala, ale děje se to i bez něj.
A co se mi těsně před usnutím honí hlavou?

Myšlenky na právě proběhlý den
Ať už úspěšný či trošku nevydařený. Rekapitulace přichází až večer, buďto se zavřenými oči a s dobrým pocitem pomalu usínám, a nebo naopak přemýšlím co stálo zatím, že ten den byl tak špatný. Mohla jsem něco změnit? Zachovat se určitých situacích jinak? Měla jsem něco říci, nebo udělat? I když den vrátit nelze, chci si uvědomit co všechno za ním stálo a poučit se pro příště.

Myšlenky na nadcházející den
Co budu zítra dělat? Čeká mě důležitá zkouška, co když u ní neuspěju? Mám pohovor či schůzku, co jim budu říkat? Čeká mě narozeninová oslava, budu se tam bavit, nebo naopak nudit? A takto bych mohla pokračovat. Nejsem člověk co dokáže z patra říci cokoliv, musím být alespoň trošku připravená na situace, které mohou nastat a tak mi nezbývá nic jiného, než si to den předem promyslet. Obzvlášť když je pro mě velmi důležitého nemůžu spát a přemýšlím co budu dělat.

Můj scénář k filmu
V tomto případě nevím jestli jsem zvláštní já, nebo to někdo z vás dělá také :D Teď už to tak často nedělám, ale asi rok zpátky jsem vymýšlela své verze filmu skoro pořád. Když zkouknu nějaký super film, představuju si, že jsem nějaká postava v tom filmu a buďto superhrdina, zloduch, nebo holka co se zamiluje do jejího oblíbence.

Melodie písničky neustále zní v mé hlavě
Jako velký milovník hudby se nenajde jediný den bez poslechu mých oblíbených písniček. Nejčastěji si je pouštím večer během práce na počítači. Občas se mi stává a myslím, že v tomto nejsem jediná, že mi začne hrát nějaká písnička v hlavě a nemůžu se toho zbavit. A to mě doprovází většinou když jdu spát. Já si ji nemůžu prozpěvovat během dne, mě začne probíhat v hlavě písnička až když zalehnu do postele. Tyto myšlenky jsou pro mě nejotravnější, protože se jich lze nejhůře zbavit.

Některé moje myšlenkové pochody jsou zvláštní a zdaleka jsem je nevyjmenovala všechny, ale i když stále nad něčím přemýšlím, nakonec příjde ta poslední myšlenka, při které upadám do hlubokého spánku a následně se probouzím do snu. Následujícího dne si nikdy však tuto poslední myšlenku před usnutím nepamatuju.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama