April 2017

My Top10: April 2017 | Birthday, 13 Reasons Why, Batiste ... and more

30. april 2017 at 18:25 | Posted by: Ivet |  DENNÍK [Ivet]
Best13 reasons whyblush

My Top10: DUBEN

Asi poprvé se mi podaří vydat top10 na konci měsíce a ne až o dva či týdny později, následujícího měsíce. Duben je můj nejoblíbenější měsíc v roce a tak jsem se ho snažila co nejvíce užít. Oslavila jsem narozeniny, v hezké dny, ikdyž jich nebylo zrovna hodně, jsem strávila venku a během volného času jsem převážně poslouchala hudbu, koukala na seriály a odpočívala.

1. NEJHEZČÍ ZÁŽITEK | Oslava narozenin
Víte co nejvíce zamrzí? Když si užijete oslavu narozenin někoho jiného než tu svou. Myslela jsem si, že do této rubriky, jednoznačně napíšu své 21.narozeniny, které jsem oslavila začátkem měsíce, ale včera jsem byla na oslavě narozenin své sestřenky a bavila jsem se o mnoho více a proto sem píšu právě tuto. Nejprve jsme si společně připili, zpívali, dali dort a poté jsme si zašli na pizzu, bowling a na závěr pustili balon štěstí. Bylo to super.

2. FILM | Spider-Man 1
Původně jsem vůbec neměla v plánu koukat zrovna na film Spider-man. Myslím, že to byly dva týdny zpátky, kdy v televizi dávali první díl a já zrovna žehlila prádlo a tak jsem si k tomu nechala puštěný tento film. Mám ráda sérii filmů Spider-man, ale pouze ty původní s hercem - Tobey Maguire. Ty pozdější jako "Amazing Spider-man" už mě tolik nebaví.

3. KNIHA | X
V minulém měsíci jsem psala, že jsem začala číst knihu "Spáleniště: Zkouška". Bohužel jsem teď na čtení neměla moc náladu a knihu jsem nedočetla. Proto tento měsíc, tuto rubriku nechávám prázdnou.

4. SERIÁL | 13 Reasons Why
Nedávno Netflix propustil do vysílání úplně nový seriál "13 Reasons Why". Seriál je o dívce Hannah, která se zabila a na kazety nahrála 13 důvodů proč to udělala. I když jsem původně na něj nechtěla dívat, jsem moc ráda, že jsem to udělala a začala koukat. 1. série má pouze 13 dílů, které jsou napínavé. Seriál i s českými titulky můžete zkouknout zde.


5. PÍSNIČKA | Harry Styles - Sign Of The Times
Kluci z 1D pomalu rozjíždí svou sólovou kariéru a Harry Styles vydal svůj debutový song, který se jmenuje Sign Of The Times. Píseň je pomalejší, a tak dokonalá. Dokonce je docela dlouhá, má více než 5 minut, což mě překvapilo, protože písně mají obvykle 3-4 minuty. Tato píseň je úžasná a těším se až vyjde celé album, které má Harry propustit už následující měsíc.


My Top10: March 2017 | Selena Gomez, Essence, Graphics ... and more

3. april 2017 at 16:25 | Posted by: Ivet |  OSTATNÉ [Ivet]
hairthe maze runnerselena gomezVýsledek obrázku pro essence sheer shine lipstick 07 sparkling

My Top10: BŘEZEN

Tento článek patří mým oblíbenostem za uplynulý měsíc. Když jsem začínala psát tento článek, měla jsem úplně prázdno v hlavě a nic si nemohla vybavit a myslela si, že z něj nic nebude. Po dokončení, ale vidím, že jsem se docela rozepsala. Pro příští top10 bych si ty věci mohla psát průběžně, abych nemusela hodinu přemýšlet o tom, co jsem vlastně celý měsíc dělala. A jaké jsou vaše oblíbenosti za minulý měsíc?

1. NEJHEZČÍ ZÁŽITEK | Výlet po okolí našeho města
Tento odstavec/téma je pro mě vždy asi nejobtížnější protože mám pocit, že jsem celý měsíc nic nedělala. :D Ale mám jeden výlet, který si budu dlouho pamatovat. Začátkem března, když začalo být trošku hezčí počasí jsme se s rodiči a bráchou vydali na menší procházku po okolí. Mám ráda takové procházky, protože si vždy pročistím hlavu, ale tentokrát to bylo dost nepříjemné. Jestli si vzpomínáte začátkem měsíce sice bylo tepleji, ale pár dní foukal strašný vítr. A přesně v jeden takový den probíhala naše procházka. Asi si dovedete představit jak to dopadlo. :D Z původní dvou-hodinové vycházky jsme byli venku asi 5 hodin. Normálně by mi to nevadilo, ale ten vítr byl opravdu nepříjemný a unavilo mě to více než jsem čekala a navíc mě potom strašně z toho bolely uši. Příště si vezmu čepici.

2. FILM | Tini: Violettina proměna
Milovníci disney seriálu Violetta určitě ví, že jako uzavření celého seriálu se natočil i film "Tini: Violettina proměna". V originále film "Tini: El Gran Cambio de Violetta" vyšel už minulý rok, kdy jsem ho také viděla poprvé. Letos jsme se dočkali i dabingu a protože se mi film líbil rozhodla jsem se kouknout znovu. Film je trošku odlišný od samotného seriálu, více dospělejší a dějová linka se posouvá trošku jinam, ale určitě stojí za zkouknutí.

3. KNIHA | Spáleniště: Zkouška
V minulé top10 jsem psala o tom, že se chystám v tomto měsíci začít číst druhý díl knižní série "Labyrint" od Jamese Dashnera, a tak se i stalo. Bohužel jsem knížku nestihla dočíst úplně celou, protože teď nemám tolik času na čtení, ale prozatím se mi líbí stejně jako ten první díl a snad mi nebude trvat dlouho knihu dočíst. Protože se moc těším na poslední dva díly, protože nejsou ještě zfilmovány a jsem zvědavá jak to všechno dopadne.

4. SERIÁL | Melissa & Joye
Na seriál Melissa & Joye jsem narazila ke konci minulého roku a úplně náhodou. Na televizi moc nekoukám, ale když jsem si jí po delší době pustila, zrovna se vysílal jeden díl tohoto seriálu. Mám v oblibě tyto rodinné, zábavné seriály a tak jsem si, řekla, že bych mohla zkouknout několik dílů. Shlédla jsem asi 3.série a potom mě to přestalo bavit. Před nedávnem jsem se rozhodla, že tomu dám ještě šanci a opět mě to chytlo a zkoukla jsem další řadu.

5. PÍSNIČKA | Kygo, Selena Gomez - It Ain't Me
"I had a dream we were back to seventeen, Summer nights and The Libertines never growing up
... a mohla bych pokračovat dále v textu, který je tak úžasný. Trochu jsem už tuto písničku od mé oblíbené zpěvačky Seleny Gomez a Kyga zmiňovala v minulém měsíci, kde jsem vybrala jako hlavní top písničku jinou, ale já ji poslouchám teď tak často, a proto jí musím zmínit znovu. Tato spolupráce se opravdu vyvedla a písnička je velmi chytlavá a múžu jí poslouchat pořád a pořád dokola.


Citáty: Citáty o jaru

3. april 2017 at 12:13 | Posted by: Ivet |  CITÁTY [Ivet]
Minulý měsíc, letos už 20.března k nám dorazilo Jaro, venku nám po delší době opět krásně svítí sluníčko a začíná být teplo. A protože dlouhou dobu nevyšly žádné citáty, brouzdala jsem po internetu a pár jich týkajících se jara jsem našla. Je to o něco kratší článek, a proto se pokusím dnes vydat ještě jeden.

"Jaro je krásné pro toho, kdo zažil dlouhou zimu."

"Jaro je roční období, kdy je vám do zpěvu, přestože máte boty plné břečky."

"Člověk žije jen jednu generaci, květina jen jedno jaro."

"Chladné jaro přináší mnoho deště."

"Přátelství je jaro v srdci."

"Jaro nepřináší podzimní ovoce a nehřeje jako srpnové srdce."

"Když si na nás Slunce posvítí z jiného zorného úhlu, je tu jaro."

"Jedna vlaštovka jaro nedělá."

"Nejvděčnější reakci vyvolávají jarní květiny jako poslové ročního období, na které každý netrpělivě čeká jako na lásku."

Na závěr bych ráda přidala jeden můj oblíbený anglický citát, kterému určitě všichni porozumíte i bez překladu.
"You can cut all the flowers but you cannot keep Spring from coming." Co vy, čtete si rádi citáty? Máte rádi Jaro?